СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Чигиринські лісівники зберігають насіння сосни за допомогою сучасної техніки

Дата: 10-10-2017, 17:22.

Чигиринські лісівники зберігають насіння сосни за допомогою сучасної техніки Важливу роль у створенні високопродуктивних лісових насаджень відіграє якість насіння, яке, значною мірою, залежить від умов його зберігання. З метою збереження схожості посівного матеріалу Чигиринський лісгосп придбав цьогоріч нову холодильну камеру, яку встановили у Чорнявському лісництві у спеціально облаштованій кімнаті. Про це «Новій Добі» повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Тут зберігають насіння сосни звичайної, адже це основна лісоутворююча порода Чигиринського лісгоспу. Навесні насіння висаджують на Чорнявському лісорозсаднику, який є базовим і забезпечує сіянцями усі структурні підрозділи підприємства. Нині у холодильній шафі зберігається близько ста кілограмів насіння, загальний її вміст – 200 кг. Такі обсяги дозволяють зберігати запаси посівного матеріалу на кілька років уперед.

«Старі методи зберігання насіння є неефективними, тож, аби покращувати якість майбутніх сіянців та підвищувати технології ведення лісового господарства, ми придбали холодильну камеру. Основна її перевага – збереження схожості посівного матеріалу. Окрім того, на випадок неврожаю, ми маємо стратегічний запас насіння, який завдяки такому методу зберігання не втрачає схожості навіть через кілька років», – розповідає директор ДП «Чигиринське лісове господарство» Роман Фендюр.

Головна особливість холодильної камери полягає в тому, що температуру можна регулювати. Найоптимальніший температурний режим для зберігання насіння сосни звичайної від 0 до +5˚.

Усі оновлення підприємство здійснює за власні кошти. У найближчих планах лісгоспу облаштувати нову шишкосушарку. Такі придбання дозволяють оптимізувати та удосконалити процеси ведення лісового господарства, зазначають чигиринські лісівники.

Теги: черкаси, черкаська область, Чигиринський лісгосп, лісівники, ліси, насіння


Черкаси наживо

17 жовтня до Дня захисника України в Черкасах відбудеться презентація заключного етапу черкаського циклу Всеукраїнського соціального проекту
Черепи в кілька рядів знайшли на городі у жителя Чигирина. Археологи та антропологи називають це унікальною знахідкою. За їхніми словами, це можуьб
< >
Про книгу «Ретроград» ...
Лев Хмельковський, RSS
Боремося з депресією ...
Тетяна Очеретяна, RSS