СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Суспільство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Якість поверхневої води Кременчуцького водосховища перевірили в акваторії м. Черкаси

Дата: 20-10-2017, 22:35.

Якість поверхневої води Кременчуцького водосховища перевірили в акваторії м. Черкаси Якість поверхневої води оцінюється лабораторіями гідрометеослужби у порівнянні концентрацій забруднюючих речовин з рибогосподарськими нормативами. Ці нормативи є більш жорсткими в порівнянні з санітарно-побутовими нормативами і дозволяють своєчасно реагувати на екологічні зміни в водоймах.
Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, результати спостережень свідчать, що з року в рік вода в акваторії м. Черкаси забруднена вище норм сполуками азоту, фенолами, хромом шестивалентним, міддю, цинком і марганцем. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

На основі цих спостережень третього кварталу 2017 року, поверхнева вода водосховища була найбільше забруднена манганом − до 8 ГДК − у створі 6 км нижче міста; хромом шестивалентним до 7 ГДК − в створі нижче вантажного порту та в створі 6 км нижче міста. Найвищі концентрації фенолів, на рівні 6,0 ГДК, були зафіксовані в створі 6 км нижче міста.

У цьому ж періоді якість води була погіршена через інтенсивне розмноження водоростей та їх відмирання. Наслідки цих процесів призвели до цвітіння води. В окремих місцях прибережної смуги м. Черкаси був відчутний неприємний запах води.

Проте порівняно з даними спостережень 2 кварталу 2017 року концентрації мангану зменшились у 5,6 рази. В той період максимальні концентрації марганцю перевищували ГДК у фоновому створі (в районі мосту через річку Дніпро) у 43 рази. Також, дані досліджень у 3 кварталі показують про значні зниження у поверхневій воді концентрацій заліза загального − у 7,2 рази. Це ще раз підтверджує той факт, що концентрації забруднюючих воду речовин знаходяться в прямій залежності від їх скиду у річку.
Неякісна поверхнева вода придатна для вживання тільки після додаткової очистки хлором, що не завжди ефективно.

Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS
Якість наших душ ...
Анна Сакун, RSS