ЗАПИТУЙТЕ У ЕКСПЕРТАНовина із категорії: RSS, Запитуйте у експерта

Роздрукувати        Друкована версія

Новації пенсійної реформи

Дата: 24-10-2017, 21:39.

Новації пенсійної реформи Із 11.10.2017 набула чинності пенсійна реформа – Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі – Закон № 2148).

Перерахунок пенсій

З 1 жовтня 2017 року рівень базової середньої зарплати для нарахування пенсій становить 3764 грн. Це майже в 3 рази більше, ніж до реформи.

Мінімальний і максимальний розмір пенсій

Мінімальний розмір пенсії встановлено на рівні 1452 грн – для тих у кого достатньо стажу (була – 1312,00 грн). Мінімальна пенсія для тих, у кого не вистачає стажу, зросла від 949,00 грн до 1373,00 грн.
Максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

«Підвищення пенсійного віку»

1. Страховий стаж, потрібний для виходу на пенсію, за 10 років зросте до 35 років. Зміни будуть поступовими, і показника у 35 років мають досягти у 2028 році.
У 2018 році для виходу на пенсію у 60 років треба мати страховий стаж у 25 років (раніше – 15 років).
Якщо стаж є меншим 25, але більшим 15 років, вийти на пенсію можна буде в 63 роки.
Якщо стаж становить від 15 до 16 років – вихід на пенсію посувається до 65 років.
Ті, в кого немає страхового стажу, можуть отримувати соціальну пенсію від 65 років.
Доповнено періоди страхового стажу для визначення права на призначення пенсії:
- ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:
з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;
з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);
- проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно;
- перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;
- перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків (єдиного внеску) за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку";

Стаж можна докупити

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.
За кожен додатковий рік майбутньому пенсіонеру доведеться викласти 16,9 тис. грн.

Зміна вартості року стажу

При призначенні пенсій з 2018 року коефіцієнт вартості року трудового стажу буде знижений з 1,35 до 1. При цьому старі пенсії будуть перераховані з урахуванням нового рівня базової середньої зарплати для нарахування пенсій.
При розрахунках пенсії буде використовуватися показник середньої зарплати за останні 2 роки, а з 2019 року – показник середньої зарплати за останні 3 роки.
Скасування податку на пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 жовтня 2017 року пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачуватися в повному обсязі.

Індексація пенсій

У 2019-2020 роках індексація пенсій буде проводитися на підставі рішення парламенту.

З 2021 року вводиться автоматична індексація пенсій, на підставі підвищення показника середньої зарплати, з якої розраховується пенсія, але не менше ніж на 50% зростання зарплати за попередні 3 роки і на 50% зростання індексу споживчих цін за минулий рік.

Скасування спеціальних пенсій

Нарахування пенсій для суддів, науковців, держслужбовців та інших категорій громадян, що мали право на нарахування пенсій за окремою шкалою, зараз переведені на загальну систему нарахування пенсії.

Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян

1) Право виходу на пенсію достроково зберігається:

- для співробітників силових органів і військовослужбовців;
- для матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років);
- для жінок, які працюють в сільськогосподарському виробництві і виховали 5 дітей (незалежно від віку, після досягнення 5 – ою дитиною 14 років);
- для учасників бойових дій (чоловіки у 55 років, жінки – у 50 років);
- для ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45);
- для чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

2) Скасовано право призначення пенсій за вислугу років (за винятком осіб, які мають необхідну вислугу років 26,6 років на 01.10.2017 року, та артистів театрально-концертних і інших колективів);

3) Зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом виходу на пенсію у 55 років, застосовується до досягнення пенсійного віку та протягом періоду, який дорівнює кількості місяців дострокового виходу на пенсію. Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду;

4) Зберігається право на пенсію на пільгових умовах для скороченого переліку (працівники, зайняті на роботах за Списками №1 та №2; трактористам – машиністам; дояркам; робітницям текстильного виробництва; водіям міського пасажирського транспорту та великовагових машин).

Теги: черкаси, черкаська область, пенсійна реформа, новації, зміни, нарахування, стаж


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS