ЗАПИТУЙТЕ У ЕКСПЕРТА



Новина із категорії: RSS, Запитуйте у експерта

Роздрукувати        Друкована версія

Чому оподатковуються тітчині подарунки?

Дата: 8-11-2017, 20:07.

Чому оподатковуються тітчині подарунки? «Мої батьки – пенсіонери отримали торік спадок від тітки. При оформленні сплатили мито, а податків не сплачували, тому що вважали, що доходи від рідні не оподатковуються. Недавно батькам прийшла квитанція про сплату податку – це правильно?»
У зв’язку із значною кількістю запитань з даного приводу та подібних головне управління ДФС у Черкаській області висвітлює питання оподаткування доходів у вигляді подарунку та/або спадку у поточному році та нагадує про особливості сплати податків обдарованими та спадкоємцями минулоріч.
Так, з 1 січня 2017 року за ставкою 0% оподатковуються подарунки та об’єкти спадщини отримані від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік/ дружина, діти, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Ще одне. У 2017 році у разі дарування/спадкування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Підстава: Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», який змінив порядок оподаткування доходів у вигляді подарунків/спадщини та визначив необхідність оцінки об’єктів оподаткування в окремих випадках.

Водночас (ст. 174 Податкового кодексу України) доходи у вигляді подарунків/спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. А майно, успадковане від нерезидента (або успадковане нерезидентом) оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Аналогічно і щодо подарунків від нерезидентів/нерезидентам. Окрім того вказані доходи відображаються у декларації про майновий стан і доходи за звітний рік, крім нерезидентів, які сплачують податок до оформлення спадщини/подарунку.
Також при отриманні спадкоємцями та /або обдарованими – не членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом. А отже, у даному випадку на відміну від подарованого/успадкованого майна від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення відповідна оцінка проводиться.

До 1 січня 2017 року за нульовою ставкою оподатковувались тільки подарунки/спадщина від членів сім’ї першого ступеня споріднення (а це батьки фізичної особи, чоловік/ дружина, діти, у тому числі усиновлені), а від інших осіб крім нерезидентів – оподатковувались ПДФО за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. Фізичні особи, які торік отримали подарунки/спадщину від тітки, дядька, рідних братів, сестер, баби, діда, онуків, ін. – тобто не від фізичних осіб – членів сім’ї першого ступеня споріднення, зобов’язані по строку 3 травня 2017 року подати відповідну декларацію, нарахувати податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору та по строку 31 липня сплатити визначені у деклараціях про майновий стан і доходи за 2016 рік відповідні податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору. Повторно звертаємо увагу, що майно, успадковане від нерезидента (або успадковане нерезидентом) оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Аналогічно і щодо подарунків від нерезидентів/нерезидентам.





Теги: черкаси, черкаська область, оподаткування, подарунки, платники, відсоток


Черкаси наживо

Черкаський «Плюшкін». 76-річний черкасець понад 10 років складає на своєму подвір’ї непотріб. Речі збирає по смітниках і все несе додому. Сусіди
Росія повертає ракети на рейки ...
Лев Хмельковський, RSS
Донька Шевченківського краю ...
Сергій Мошенський, RSS
Є у Городищі – ...гуморист! ...
Володимир Даник, RSS