КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

У черкаському університеті провели Сковородинські читання

Дата: 23-11-2017, 11:18.

У черкаському університеті провели Сковородинські читання 22 листопада в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулися Другі всеукраїнські педагогічні читання, присвячені 295-річчю з дня народження Григорія Сковороди. Їх організатором став навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, зокрема кафедра педагогіки вищої школи і освітнього менеджменту. Тема цьогорічних читань – «Діалогічний простір взаємодії суб’єктів освітнього процесу: філософський, соціокультурний і психодидактичний аспекти». Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Відкриваючи читання, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності університету Сергій Корновенко, зазначив, що вони відбуваються в особливій соціокультурній ситуації: реформування освітньої галузі й імплементації Закону України «Про освіту».

З вітальним словом до учасників читань звернулися директор ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Тимофій Десятов і директор філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Черкаська регіональна дирекція», заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України Михайло Калініченко.

Актуальність, практичну значущість педагогічних читань засвідчила велика кількість їх учасників (понад 170 осіб). Серед них багато молодих дослідників і студентів. До роботи педагогічних читань долучилися науковці й викладачі-практики з різних міст України: Києва, Одеси, Харкова, Кривого Рогу, Кропивницького, Херсону, Чернігова, Ужгорода, Кам’янець-Подільського, Глухова та інших. Учасники педагогічних читань мали можливість опублікувати результати власних наукових пошуків у фаховому виданні «Вісник Черкаського університету. Серія: Педагогічні науки», внесеному до наукометричної бази даних IndexCopernicus (IС), а також презентувати доповіді на пленарному та секційних засіданнях за напрямами: гуманістичні ідеї Григорія Сковороди і сучасний дискурс філософії освіти; вища освіта в полікультурному просторі; соціокультурні засади підготовки фахівців у вищій школі; гендерно-соціальні аспекти взаємодії суб’єктів освітнього процесу; психодидактичні основи управління пізнавальною діяльністю; етно- і психолінгвальні чинники опанування майбутньою професією.

Для викладачів і студентів, освітніх менеджерів-організаторів і науковців підготовлено й видано збірник наукових праць учасників читань.

Теги: черкаси, черкаська область, Григорій Сковорода, читання, ЧНУ ім. Б. Хмельницького


Черкаси наживо

77-річний пенсіонер-денсер Олександр Ковальчук відкрив клуб танцю. Його учнями стали понад півсотні охочих танцювати. У репертуарі: фокстрот,
Борис Юхно, черкаський журналіст і письменник, у прямому ефірі телеканалу «Прямий» розповів про історію Черкас та власну книгу, присвячену періоду
Поезія оминула цензуру ...
Лев Хмельковський, RSS
На Андрія, у музеї ...
Юлія Вовкодав, RSS
Зоряні війни за гендерною ознакою ...
Владислав Бедринець, RSS
Горішок для мами ...
Юлія Фомічова, RSS
Варто читати старі календарі ...
Лев Хмельковський, RSS
Добро – поряд ...
Анна Сакун, RSS
Філософи... філософствують! ...
Володимир Даник, RSS