КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Новини » Культура. Освіта

Роздрукувати        Друкована версія

Фотопроект про людей з особливими потребами презентують у Черкасах

Дата: 30-11-2017, 14:21.

Фотопроект про людей з особливими потребами презентують у Черкасах Міжнародний день людей з обмеженими можливостями відзначають щорічно 3 грудня. Цьогоріч, аби показати суспільству, що інвалідність не є перешкодою для краси і творчості, а люди з обмеженими можливостями можуть жити повноцінним і цікавим життям, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр презентує свій проект «Краса без кордонів», інформує власний кореспондент.

«Краса без кордонів» – це фотопроект, у якому взяли участь 8 осіб з обмеженими можливостями, аби продемонструвати свої таланти, які вони розвивають попри певні обмеження.

– Ідея проекту зародилася в Черкаському обласному молодіжному ресурсному центрі під час проходження циклу тренінгів з проектного менеджменту. Тоді студенти-учасники занять мали описати свої соціальні проекти і далі їх грантувати від Британської Ради, щоб отримати проекти фінансування на втілення своїх соціальних ініціатив. Відтак «Красу без кордонів» придумала одна із учасниць, повністю прописала проект і її заявка знайшла підтримку. На жаль, через певні обставини реалізувати авторці його не вдалося. Тому ми, як Альма матер усіх молодіжних подій у місті, вирішили підтримати цей проект і допомогти з його реалізацією. Адже проект дуже важливий і актуальний, оскільки лише в Україні проживає понад 2,5 мільйона людей з інвалідністю, – розповідає про ідею створення проекту заступник директора ЧОМРЦ Володимир Панченко.

Учасники фотопроекту створювали певні театральний образи за допомогою спеціальних костюмів, оскільки кожен із них дотичні до театрального мистецтва у центрі «Перспектива». Реалізували проект за допомогою АРТ-студії Ольги Шевченко, чий творчий простір відповідав потребам учасників, та черкаського фотографа Олександра Рибалки, який зміг знайти підхід до кожного учасника і розкрити унікальність особистості.

– Ці люди потребують особливої підтримки й уваги, потрібно розуміти, як їм важко пересуватися містом й контактувати з іншими людьми через неналагоджену відповідну інфраструктуру. Тому ми часто цих людей не бачимо й не помічаємо їх потреб. Тож проект покликаний звернути увагу на людей з обмеженими можливостями, – додав Володимир Панченко.

Так у межах проекту «Краса без кордонів» відбудеться фотовиставка, яку прийме Галерея народного мистецтва 1 грудня, у п’ятницю, о 16-00. Водночас у форматі «жива книга» усі охочі матимуть змогу поспілкуватися з учасниками, які брали участь у фотосесії, і поговорити з ними про їхнє життя.

Теги: черкаси, черкаська область, новини черкас, черкаські новини, новини черкащини, люди з особливими потребами, інвалідність, фото, центр, проект, краса, виставка


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS