ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Вправи від болю в шиї та спині

Дата: 1-12-2017, 10:29.

Вправи від болю в шиї та спині Малорухливий спосіб життя, а особливо постійна робота за комп’ютером або паперами можуть спричинити біль у шиї та плечах. Від цього можна позбутися за допомогою відповідних вправ.
М’язи спини та шиї починають боліти від тривалого напруження, такий біль має назву контрактура. Коли це трапляється, з’являються так звані «вузли». М’язи ніби заціплює, вони нездатні повернутися до спокійного стану.
Через те, що ми не використовуємо шию та спину, щоб брати або тримати речі, вони є дуже чутливими ділянками. Із тієї ж причини ми не дуже дбаємо про них. Згадуємо, що вони у нас є, лише коли відчуваємо біль.
Тому важливо виконувати вправи для зменшення напруженості та зміцнення м’язів. Вам також доведеться потурбуватися про те, щоб усунути стрес. Перед початком цих вправ переконайтеся, що сидите у правильному положенні. Рекомендовано приймати позу лотоса, але якщо ви не можете, переконайтеся, що спина пряма.
Почніть глибоко і повільно дихати. Дуже важливо це зробити, тому що тілу важливо насититися киснем. Коли вдихаєте, наповніть живіт та спорожніть його, коли видихаєте. Таким чином, ви досягнете стану релаксації, що допоможе позбутися напруги.

1. Повертайте голову ліворуч та праворуч. Почніть повертатися у різні боки, але не нахиляйте шию. Фізичні вправи починайте поступово, інакше ризик пошкоджень значно збільшиться. Повторіть вправу п’ять разів для кожної сторони.
2. Нахиляйте голову назад. Робіть вправу обережно з прямою спиною та шиєю. Спочатку нахиліть голову назад. Потім нахиліться до підборіддя. Виконайте рух п’ять разів, як і раніше.
3. Нахиляйте голову з одного боку в інший. Упевніться, що вуха паралельні плечам. Якщо будете виконувати вправу різко, то можете відчути судому або витягнутий м’яз. Виконайте рухи плавно та відпочиньте кілька секунд, тримаючи шию прямо. Знову повторіть п’ять разів.
4. Повертайте голову, щоб полегшити біль у спині. Настав час зробити повне коло, починаючи з початкової позиції. Якщо спину або шию тримати при цьому нерівно, ви відчуєте тиск у шийному відділі хребта. Почніть обертання переконайтеся, що коли завершите коло, підборіддя торкнеться грудей. Виконайте по п’ять обертів управо та вліво.
5. Розтягніть шийний хребет. Поверніть обличчя праворуч і злегка опустіть підборіддя без напруги. Потім покладіть свою руку на верхню частину голови ззаду та обережно натисніть вниз. Упевніться, що ваші руки розслаблені. Тримайте позицію десять секунд. Зробіть те саме ліворуч.
6. Відпочиньте. Нагадаємо, що біль у спині та шиї може бути наслідком стресу. Тому, крім цих вправ, спробуйте присвятити вільний час собі. Заплануйте час для веселощів та відпочинку.

Теги: черкаси, черкаська область, вправи, біль, шия, спина


Черкаси наживо

77-річний пенсіонер-денсер Олександр Ковальчук відкрив клуб танцю. Його учнями стали понад півсотні охочих танцювати. У репертуарі: фокстрот,
Борис Юхно, черкаський журналіст і письменник, у прямому ефірі телеканалу «Прямий» розповів про історію Черкас та власну книгу, присвячену періоду
Поезія оминула цензуру ...
Лев Хмельковський, RSS
На Андрія, у музеї ...
Юлія Вовкодав, RSS
Зоряні війни за гендерною ознакою ...
Владислав Бедринець, RSS
Горішок для мами ...
Юлія Фомічова, RSS
Варто читати старі календарі ...
Лев Хмельковський, RSS
Добро – поряд ...
Анна Сакун, RSS
Філософи... філософствують! ...
Володимир Даник, RSS