ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Новини » Економіка

Роздрукувати        Друкована версія

5 886 грн – середня заробітна плата в регіоні

Дата: 5-12-2017, 12:03.

5 886 грн – середня заробітна плата в регіоні У січні–жовтні 2017 р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 5 886 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 44,9 %. «Нова Доба» про це дізналася в ГУ статистики в Черкаській області.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці відносилися працівники фінансових та страхових установ, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, а серед промислових видів діяльності – підприємств із виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, інших транспортних засобів, виробництва комп`ютерів, електронної та оптичної продукції, виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,3–2,5 раза.
Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах поштової та кур’єрської діяльності, виробництва електричного устатковання, сфери творчості, мистецтва та розваг і не перевищував 66% від середнього рівня по економіці.

Індекс реальної заробітної плати у січні–жовтні 2017 р. порівняно з відповідним періодом 2016 р. становив 124,9 %.
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати за період із початку поточного року збільшилася в 4,7 раза, або на 77,2 млн грн, і на 1 листопада п.р. становила 98,3 млн грн, що дорівнює 6,7 % фонду оплати праці, нарахованого за жовтень 2017 р.
Заборгованість перед працівниками економічно активних підприємств за період із початку 2017 р. збільшилась в 27 разів, або на 78,5 млн грн, і на 1 листопада п.р. становила 81,5 млн грн. Серед видів економічної діяльності найвагоміше зростання суми невиплаченої заробітної плати спостерігалося у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (на 47,5 млн грн), постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 23,0 млн грн).

У регіональному розрізі найбільше зростання суми заборгованості зафіксовано у містах Черкаси (на 58,3 млн грн), Сміла (на 5,1 млн грн) та Умань (на 3,4 млн грн).
Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату на 1 листопада 2017 р., становила 9,2 тис. осіб, або 4,1 % від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 8 893 грн, що в 1,4 раза перевищує середню заробітну плату за жовтень 2017 р.

Теги: черкаси, черкаська область, середня заробітна плата, область, статистика, оплата


Черкаси наживо

77-річний пенсіонер-денсер Олександр Ковальчук відкрив клуб танцю. Його учнями стали понад півсотні охочих танцювати. У репертуарі: фокстрот,
Борис Юхно, черкаський журналіст і письменник, у прямому ефірі телеканалу «Прямий» розповів про історію Черкас та власну книгу, присвячену періоду
Зоряні війни за гендерною ознакою ...
Владислав Бедринець, RSS
Горішок для мами ...
Юлія Фомічова, RSS
Варто читати старі календарі ...
Лев Хмельковський, RSS
Добро – поряд ...
Анна Сакун, RSS
Філософи... філософствують! ...
Володимир Даник, RSS
Пам’яті Квітки Цісик ...
Лев Хмельковський, RSS