У Черкасах відбулось обласне свято творчості національних меншин

Дата: 5-12-2017, 22:06

У Черкасах відбулось обласне свято творчості національних меншин
3 грудня у Черкаській обласній філармонії відбулось обласне свято творчості національних меншин Черкащини. Про це «Новій Добі» повідомила прес-служба департаменту культури та взаємозв’язків із громадськістю Черкаської ОДА.

Своїми творчими здобутками та талантами цього року радували учасники з таких громад, як обласна вірменська община «Арарат», мусульманська громада м. Черкаси при духовному керівництві мусульман України, Золотоніська міська громадська організація ромів, обласний благодійний єврейський фонд «Хесед Дорот» та Центр німецької культури «Відершталь».

У святі взяли участь не тільки творчі колективи національних меншин, але і кращі аматорські колективи Черкащини.

Також у фойє філармонії було розгорнуто виставку творів майстрів декоративно-вжиткового мистецтва національно-культурних товариств області.

Розпочалося свято феєричним виступом народного ансамблю танцю «Черкащанка» Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького. Після цього представники національних громад по черзі привітали глядачів своєю рідною та українською мовами. До привітань приєднався начальник Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шабатін.

Вірменську громаду на фестивалі достойно представили учасники вокальних ансамблів «Зангакнер» та «Казка», керівником якого є Ануш Оганесян, лауреат Міжнародного конкурсу «Голос Вірменії». Своїм виконанням радували слухачів лауреати Міжнародного конкурсу «Палаюча зірка» (м.Київ) Аріана Устьян та Ліана Асатрян.

Чарівні мелодії дарували єврейський вокальний дует «Ніцанім», жіноча вокальна студія «Нешама» та вокально-інструментальне тріо «Сім’я Жовтих». Єврейський танець виконали танцюристи з студії танцю «Грація» Центру культури та дозвілля Білозірської об’єднаної територіальної громади.

Ансамбль мусульманської громади м. Черкаси виконав «Молитву за Україну». Свято продовжив виступ фольклорного колективу «Edelweis» («Едельвейс») Центру німецької культури «Відерштраль», яким керує заслужений працівник культури України Василь Марштупа. Золотоніську міську громадську організацію ромів на концерті запальними співами представляв Радж Кузьменко. Вперше на це свято завітав гурт циганської пісні «Щасливе життя» під керівництвом Миколи Кондзюби з м.Чигирин.

Свято підготували та провели працівники Черкаського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи у співпраці з Черкаською обласною філармонією за сприяння Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода