КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Майстриня Ірина Шевчук подарувала краєзнавчому музею свою роботу

Дата: 6-12-2017, 20:03.

Майстриня Ірина Шевчук подарувала краєзнавчому музею свою роботу Портрет Богдана Хмельницького, виконаний у рідкісній техніці аплікації соломкою, відтепер прикрашатиме експозицію Черкаського обласного краєзнавчого музею. Днями майстриня передала свою роботу в руки директора закладу Ірини Собко на постійне зберігання. До речі, Ірина Шевчук для музею є автором дуже знайомим і вже майже рідним. Так, минулого року у краєзнавчому музеї мала успіх її персональна виставка. А перед тим художниця стала дипломантом Всеукраїнської виставки-конкурсу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Міжнародного фонду Національної академії України під назвою «Моя гордість — Україна». Тоді вона виставила на розсуд 19 своїх солом’яних полотен.
Зазвичай, головною темою, яку розробляє у своїх незвичних, але надзвичайно патріотичних солом`яних творах Ірина Шевчук, — тема українського козацтва та гетьманства. Вочевидь, майстриня ретельно вишукує свій власний стиль живопису соломкою. Але індивідуальний почерк вже є відчутним.

Для того, аби створити 20-ту тематичну роботу, Ірині Шевчук довелося власноруч виростити природній матеріал, який і виконав роль фарб.
− Саме для цієї картини вирощувала 4 злаки: і овес, і жито, і пшеничку і навіть гречку, − розповідає свої секрети авторка роботи. − Просто для того, щоб досягти різного забарвлення соломки, яка мені знадобилась по ходу роботи. Все це збирається, жнеться серпом починаючи з середини червня. Тобто, по мірі дозрівання та відповідно забарвлення. Ось, наприклад, хутро та вуса на портреті Богдана − це якраз та соломка, яка була зібрана в жовтні. Звісно, є у мене багато нових ідей. Зокрема, замислюю наступну серію робіт «Українські свята».
− Хотілося, щоб майстриня залишила по собі слід. Відповідно її робота знайде чільне місце в нашому музеї. Проте, є певна процедура передачі. Ми неодмінно опрацьовуємо наші експонати. І коли ця робота буде облікована та знесена у Фонди, вона й отримає статус і буде використовуватись в якості експонату, − розтлумачив завідувач відділу історії краю 14 − початку 20 століття Сергій Ганницький.
А найкраще місце для подарунку, вважає директор краєзнавчого музею Ірина Собко, серед експонатів стаціонарної експозиції, присвяченої часу Богдана Хмельницького.

Тетяна Євгеньєва

Теги: черкаси, черкаська область, майстриня, Ірина Шевчук, краєзнавчий музей, роботи


Черкаси наживо

77-річний пенсіонер-денсер Олександр Ковальчук відкрив клуб танцю. Його учнями стали понад півсотні охочих танцювати. У репертуарі: фокстрот,
Борис Юхно, черкаський журналіст і письменник, у прямому ефірі телеканалу «Прямий» розповів про історію Черкас та власну книгу, присвячену періоду
Зоряні війни за гендерною ознакою ...
Владислав Бедринець, RSS
Горішок для мами ...
Юлія Фомічова, RSS
Варто читати старі календарі ...
Лев Хмельковський, RSS
Добро – поряд ...
Анна Сакун, RSS
Філософи... філософствують! ...
Володимир Даник, RSS
Пам’яті Квітки Цісик ...
Лев Хмельковський, RSS