КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Освітяни Черкащини обговорили важливі питання галузі

Дата: 6-12-2017, 21:38.

Освітяни Черкащини обговорили важливі питання галузі Стан позашкільної освіти області, зростання популярності МАН, реформування середньої освіти – освітяни області 5 грудня на базі КЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» провели засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації. Відкрив захід начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, який ознайомив присутніх із порядком денним засідання колегії. «Нова Доба» про це дізналася в Управлінні освіти і науки ЧОДА.

Наразі в області функціонує 55 закладів позашкільної освіти та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також Мала академія наук. Мережа позашкільних закладів нараховує 2 754 гуртки, які відвідують 47 838 дітей та учнівської молоді, що становить 42,8 % від загальної кількості школярів області.

Щорічно закладами позашкільної освіти області проводиться значна кількість масових заходів, до яких залучаються десятки тисяч школярів. Так, протягом 2016-2017 навчального року в області проведено понад 3 тис. різноманітних масових заходів, до яких залучено 30 тисяч дітей шкільного віку.

Високою є результативність участі команд та окремих вихованців у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Протягом 2016-2017 н. р. вихованці позашкільних закладів області здобули 5 400 нагород.

Вагомим показником роботи творчих колективів є присвоєння чи підтвердження звання. Наразі 119 колективів мають звання «Зразковий художній колектив», 10 колективів мають звання «Народний художній колектив».

Щороку в області зростає популярність Малої академії наук, яскравим показником чого є збільшення кількості наукових робіт, виконаних на високому рівні. Тісна співпраця учнів, їхніх учителів та науковців дає добрі результати. Тому на Всеукраїнських змаганнях Черкаське територіальне відділення МАН займає традиційно 7-8 місце у загальнонаціональному рейтингу.

Валерій Вікторович наголосив на неприпустимості закриття та перепрофілювання закладів позашкілля та необхідності забезпечення розвитку мережі позашкільних гуртків і секцій, особливо у сільській місцевості, покращення їх матеріально-технічного забезпечення.

Наступне питання, яке було розглянуто на засіданні колегії, – про роботу шкільних бібліотек в умовах оновлення змісту освіти.

Зазначено, що у ході реформування загальної середньої освіти визначальним чинником впровадження нового змісту, форм і методів навчання стає інформаційне забезпечення закладу освіти. Надзвичайно важливу роль у цьому мають відігравати бібліотеки. Тому постає потреба у реорганізації бібліотек у шкільні бібліотечно-інформаційні центри, які мають здійснювати інформаційне забезпечення. Їх завданням є формування та вдосконалення медійної та інформаційної культури особистості кожного користувача; сприяння подоланню світоглядного протиріччя між книжковою культурою вчителя та інформаційно-телевізійною культурою дітей; зміцнення соціального партнерства школи в оновлюваному соціокультурному середовищі.

Валерій Вікторович зазначив, що на сьогодні в 10 районах є по одному закладу освіти, в якому бібліотеки вже можна назвати інформаційними центрами. Крім цього, начальник управління наголосив на проблемах діяльності шкільних бібліотек та озвучив низку завдань, пов’язаних з переходом до нових освітніх стандартів.

Теги: черкаси, черкаська область, освітяни, область, обговорення, напрямки, робота, позашкілля


Черкаси наживо

77-річний пенсіонер-денсер Олександр Ковальчук відкрив клуб танцю. Його учнями стали понад півсотні охочих танцювати. У репертуарі: фокстрот,
Борис Юхно, черкаський журналіст і письменник, у прямому ефірі телеканалу «Прямий» розповів про історію Черкас та власну книгу, присвячену періоду
Зоряні війни за гендерною ознакою ...
Владислав Бедринець, RSS
Горішок для мами ...
Юлія Фомічова, RSS
Варто читати старі календарі ...
Лев Хмельковський, RSS
Добро – поряд ...
Анна Сакун, RSS
Філософи... філософствують! ...
Володимир Даник, RSS
Пам’яті Квітки Цісик ...
Лев Хмельковський, RSS