Дитина і соціальні мережі: поради батькам

Дитина і соціальні мережі: поради батькам

Сучасний світ уже неможливо уявити без Інтернету. Знайомство з всесвітньою мережею у багатьох починається з досить раннього віку. Найпопулярніше захоплення серед інтернет-користувачів – соціальні мережі. На жаль, крім переваг і можливостей, які вони дають, існує немало небезпек і ризиків. Батькам не завадить знати про це і вміти допомогти дитині, якщо така допомога знадобиться.
Рано чи пізно (чим пізніше, тим краще) настає момент, коли ваша дитина просить зареєструвати її в соціальній мережі. Лякатися цього не варто. Більше того, це є свідченням того, що вам довіряють. Тому разом з дитиною сідайте за комп’ютер і допомагайте реєструватися. Бажано, щоб хоча б у одного з батьків була сторінка в цій же соціальній мережі. Тоді ви будете мати уявлення про те, «чим дихає» ваш син або дочка.
Зверніть увагу на ключові моменти при заповненні анкети. Обговоріть, чому дитині за жодних обставин не варто вказувати номер свого телефону. Уточніть думку дитини стосовно того, для чого свій телефон вказують деякі дорослі. Важливо, щоб дитина з вашою допомогою зробила висновок, що це варто робити тільки дорослій людині в разі, якщо це необхідно для її роботи.
Самі налаштуйте своїй дитині профіль так, щоб незнайомі люди не могли писати їй повідомлення і коментувати фотографії.
При завантаженні фотографій у соціальні мережі знову ж зверніть увагу на те, які знімки школяр вирішив оприлюднити. Якщо якісь фотографії вам не подобаються, прямо скажіть про свої почуття. Поясніть дитині, чому ви б на його місці не стали цього робити. Якщо у вас хороший контакт з дитиною, вона обов’язково прислухається.

Тепер, коли сторінка створена, допоможіть дитині з офіційними групами. Нехай віднині вона буде в курсі подій свого класу, школи, спортивного клубу. Потім знайдіть групи за інтересами. Якщо дитина, наприклад, захоплюється плетінням з гумок, виберіть групу у соціальній мережі, де багато навчальних відео. Вирішуйте самі, чи варто вам вступати до всіх груп, до яких вступила ваша дитина, або тільки до деяких. Це необхідно для того, щоб «тримати руку на пульсі». Іноді так трапляється, що група, яка розповідає про цікаві туристичні маршрути, раптом «скочується» до публікації анекдотів з ненормативною лексикою.
Пам’ятайте, найпривабливішим у соціальній мережі для дитини, на момент реєстрації, є спілкування. Запитайте, чи на її думку варто додавати вчителів у друзі? Дайте зрозуміти дитині, що тепер вчителі будуть присутні в її житті і після уроків теж. Це змусить учня задуматися. Набагато простіше не додавати вчителя в друзі. Адже видалити вчителя зі списку друзів буде вкрай незручно.
Після того, як дитина «вирушить у вільне плавання соціальною мережею», обов’язково спілкуйтеся з нею там, діліться цікавими повідомленнями. Зверніть особливу увагу на тих, хто у списку друзів вашої дитини та тих, хто відслідковує її сторінку. Якщо це однокласники або хлопці з двору, немає причин для хвилювань. Якщо це діти і особливо дорослі, з якими ваша дитина ніколи і ніде не зустрічалась, відправляйте їх у «чорний список».
Якщо у вас хороший контакт з дитиною, є спільні інтереси, і ви цікавитеся її життям, досить буде ненав’язливого контролю за її «віртуальним світом».

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x