ПОЛІТИКА


Новина із категорії: Політика, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Юрій Ткаченко: «Лише у співпраці можна досягати результатів»

Дата: 2-01-2018, 10:05.

Юрій Ткаченко: «Лише у співпраці можна досягати результатів» Очільник Черкащини представив в обласній раді звіт за 2017 рік. Напередодні Юрій Ткаченко презентував його також Громадській раді при ОДА. Незмінним «дороговказом» у роботі, за словами обласного керманича, лишається «Стратегія розвитку області до 2020 року». Про головні пріоритети – далі від першої особи.

Про принципи роботи

По-перше, наша команда бере на себе лідерство. Нині маємо в дії реформу децентралізації, яку ініціювали Президент України й Уряд. І це не тільки додатковий ресурс на розвиток територій, це передовсім якраз таки лідерство. Ми беремо на себе відповідальність і об’єднуємо людей навколо проектів. Ключові проекти в медицині, освіті та інших галузях ми втілювали спільно всією областю. Детальніше розповім далі.

По-друге, ми по-європейськи плануємо розвиток. Цього року розроблено другий план дій із виконання нашої «Стратегії-2020». Черкащина – єдина область в Україні, де ці документи не народжувалися у стінах ОДА. Над цим працювала Агенція регіонального розвитку Черкащини.

По-третє, ми закладаємо фундамент для майбутнього. Багато наших проектів не дадуть швидкого результату, але вони можуть суттєво вплинути на майбутнє області. Приміром, індустріальний парк «Золотоноша» – проект на декілька років. Дуже складний і вартісний проект, але це обов'язкова умова нашого розвитку. Аеропорт – це наша перевага, яку ми повинні реалізувати.

По-четверте, ми фокусуємося на залученні інвестицій і впровадженні інновацій. Без цього розвиток теж неможливий. І примітно, що обсяг капітальних інвестицій зростає на Черкащині. Цьогоріч їх освоєно майже на чверть більше, ніж торік. А це – 4,9 млрд грн (за 9 місяців, за весь рік статистика буде дещо пізніше). Успішні кейси внутрішніх інвесторів – це гарний сигнал для іноземних. До речі, у самому центрі ОДА ми відкрили Офіс підтримки інвестицій та експорту Агенції регіонального розвитку. Серед іншого, вона вже залучила 6 млн грн від інвесторів на енергомодернізацію.

Розвиткові проекти

Пріоритетом роботи нашої команди є реалізація комплексних, а тому вартісних проектів. Ми запровадили модель їхнього співфінансування з бюджетів різних рівнів. Наведу декілька прикладів.

Освіта. Ми запустили пілотний проект – створили 29 інноваційних шкіл по районах, а це 12 тисяч дітей. Нині працюємо над новими освітніми просторами, інноваційними кабінетами для навчання (фізики, хімії, біології, робототехніки). Крім того, ми перенавчаємо вчителів, для чого створили тренінговий Центр STEM-освіти. Перший в Україні. До речі, дві команди інноваційних шкіл області стали переможцями всеукраїнського фестивалю ROBOfirst і взяли участь у Відкритому європейському чемпіонаті FIRST LEGO League в Данії. Наші діти вже змалечку конкурують на міжнародному рівні. Відпрацьовуємо цей пілот і далі масштабуємо на всю область.

Медицина. Уже другий рік ми комплексно підходимо до вирішення проблем галузі. Торік оновили флюоропарк області (централізовано закупили 13 флюорографів для районів). Цьогоріч створюємо 5 скринінгових центрів «Здоров'я жінки» на Черкащині. Що маємо зараз: щороку в області обстежують до 300 тис. жінок, із них – у 4,5 тис. виявляють рак. Часто на пізніх стадіях. Скринінгові центри – це охоплення більшої кількості жінок і виявлення онко на ранніх стадіях. Тобто більші шанси на одужання та життя. Окрім того, ми відкриваємо та осучаснюємо філії відділення діалізу обласної лікарні. Це робимо в партнерстві з інвесторами. Такі філії вже є в Черкасах, Золотоноші, Умані та Звенигородці. На черзі – Сміла. А це значить, що майже 200 черкащан із нирковою недостатністю – пацієнтів відділення – отримують якісну та життєво необхідну процедуру максимально близько до дому. Також цьогоріч ми відкрили Перинатальний центр. А це вже майже 1 300 прийнятих пологів. Третина – з патологіями. Понад 130 немовлят врятували в реанімації. Цьогоріч коштом обласного та місцевих бюджетів ми закупили 8 автомобілів для автопарку «швидких» області. Це довгоочікуване оновлення. 1 автомобіль за рік обслуговує до 3 тис. викликів. За цією цифрою – людське життя і збільшення шансів на порятунок. Цей проект продовжуватимемо і наступного року.

Якість життя. Ми впроваджуємо на Черкащині проект із забезпечення населення питною водою. Він передбачає будівництво, реконструкцію та ремонт водогонів у сільській місцевості. Цьогоріч маємо 10 сіл у 5 районах. А це – якісна питна вода для понад 10 тис. людей.

Розвиток сільських територій. Маємо в області програму підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговувальних кооперативів. Також маємо грантову програму ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Результат: на Черкащині вже запрацювали 104 кооперативи із вирощування кролів, ягід тощо. А це – робота для майже 800 черкащан.

Дорожня інфраструктура. Цьогоріч в області відремонтовано безпрецедентні понад 96 км доріг загального користування. Із утриманням автошляхів на це залучено 622,4 млн грн. Ідеться про кошти державного, обласного та місцевого бюджетів, а також кредитні та надходження митних платежів. Серед ключових об’єктів: ремонт ділянок доріг Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань; Київ – Знам’янка, мосту через Дніпро та ін.

Водночас пріоритетним напрямом нашої роботи лишається допомога військовим. Цьогоріч на підтримку бійців залучено близько 5 млн грн позабюджетних коштів. Майже 3,8 млн грн за останні два роки спрямовано нашим підшефним військовим частинам (їх 8) і прикордонникам.

Ми й надалі підтримуємо патріотичні заходи та дбаємо про патріотичне виховання дітей і молоді. До речі, маємо в області вже 54 козацьких класів. А це понад тисяча учнів. Проект розвиватимемо й надалі.

Я вдячний депутатському корпусу обласної ради та народним депутатам України за співпрацю, а також усім тим керівникам районів, міст, сіл і селищ, об’єднаних територіальних громад та їхніх рад, хто був активним учасником розвиткових проектів. Пам’ятаймо, що лише спільно можна досягати результатів. І будь-який здобуток нашої Черкащини – це результат спільної роботи!

Із повним звітом голови Черкаської ОДА можна ознайомитися на її сайті ck-oda.gov.ua

Теги: черкаси, черкаська область, Ткаченко, Юрій Ткаченко, Черкаська ОДА, підсумки, звіт


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS