ЕКОНОМІКА


Новина із категорії: Новини » Економіка

Роздрукувати        Друкована версія

Гроші, реформи й ціни: як 2018-й змінить наше життя?

Дата: 11-01-2018, 12:21.

Гроші, реформи й ціни: як 2018-й змінить наше життя? У новий рік – і жити по-новому. Так, із 1 січня 2018 року набуває чинності низка законів, указів, постанов, норм та правил у країні, які вплинуть на кожного українця й черкащанина зокрема. Відтак, найголовніші зміни – зарплата та прожитковий мінімум. Розмір мінімальної зарплатні збільшили на 523 гривні, тож у 2018 році вона становитиме вже 3 723 грн на місяць. До всього, змін зазнав і прожитковий мінімум – 1 700 гривень на місяць. Підвищення «мінімалки» впливає також і на всі види державної допомоги, які від неї залежні: виплати на дітей, допомогу малозабезпеченим, які доглядають за інвалідом, соцдопомогу замість пенсії, а також виплати, пов'язані з втратою годувальника. Однак, надто тішитися не слід: у новому році прогнозують підвищення тарифів на зв’язок, а також зросли всі види штрафів.

Чого чекати ще?
Для пенсіонерів 2018 рік приготував наступний етап пенсійної реформи. З 1 січня набирають чинності деякі норми пенсійної реформи про вихід на пенсію. З 1 січня 2018 року для тих, хто досяг 65-річного віку і 30–35-річного стажу мінімальний розмір пенсії становитиме 40 % від мінімальної зарплати, встановленої в законі про держбюджет.
Набула чинності й нова система нарахування пенсій. Тепер мінімальна кількість страхового стажу, необхідного для виходу на заслужений відпочинок, становить 25 років (до цього – 15 років). Наступні 10 років (до 2028-го року) мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію збільшуватиметься щороку на один рік. Страховий стаж можна також купити, заплативши відповідні внески до Пенсійного фонду, мінімальний страховий внесок – 22 % від мінімальної зарплатні, місяць страхового стажу коштує 44 % від мінімальної зарплатні. Мінімальний розмір пенсії з 1 січня – 1 373 грн.
При цьому до 60 років пенсійний вік жінок, які народилися до 1 квітня 1961 року, підвищується поступово. Наприклад, жінки, які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року йтимуть на пенсію в 58 років 6 місяців, народжені в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року - в 59 років, з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року - в 59 років і 6 місяців та після 1 квітня 1961 року - в 60 років.

Водночас із 1 січня підвищили пенсії військовим пенсіонерам та іншим силовикам – у середньому на 1,5 тисячі грн. Виплати підвищуватимуть залежно від стажу і розміру грошового забезпечення.
Також із 1 січня розширили список професій, які надають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До існуючих пільговиків додали зайняті повний робочий день: ремонтом обладнання в умовах діючого виробництва і капітальним ремонтом свердловин; на роботах у зоні відчуження, де сумарна щільність забруднення території радіонуклідами становить 100 кБк/м2 і більше; пайкою виробів припоями, що містять свинець або шкідливі речовини першого/другого класу небезпеки або канцерогени; на видобутку і збагаченні уранової руди 50 і більше відсотків робочого часу; на складах, базах зберігання і поставки пестицидів і хімічної продукції, безпосередньо зайняті навантаженням, розвантаженням та складуванням пестицидів. Тему змін у пенсійному законодавстві ми досліджуватимемо у наступних номерах.
Щодо реформ – віднині офіційно стартувала й медична реформа, у межах якої пацієнти можуть самі обирати собі сімейного лікаря, а в медиків зростуть зарплати залежно від кількості пацієнтів. Також із 2018 року кількість безкоштовних препаратів має збільшитися щонайменше на 10 торгових назв і дві діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань, а також діабету 2 типу.
Змін зазнала й система штрафів. За порушення трудового законодавства вони значно зросли для всіх суб'єктів господарської діяльності. З’явився також і новий вид штрафу – за несортоване сміття. З 1 січня жителі повинні почати сортувати сміття за типами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик і папір.
Зміняться у новому році й ціни. Так зросте ціна на електроенергію для промислових споживачів – вона здорожчає на 9,5 %, а до кінця року – ще на 6 %. А також із 1 січня 2018 року відбудеться підвищення граничних тарифів на фіксовану телефонію в середньому на 8,3 %.
Укрпошта за свої послуги також підвищить тарифи: на пересилання поштових відправлень в середньому на 16 %. Відправлення посилки вагою до 1 кг обійдеться у 12 гривень, а важчих – у 14 гривень. Міжнародні відправлення подорожчають на третину.

Олена Столяр за матеріалами «Факти ICTV» та «24 канал»

Теги: черкаси, черкаська область, гроші, реформи, ціни, 2018, зміни


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o