ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Селен важливий для імунітету і чоловічого здоров’я

Дата: 13-01-2018, 14:44.

Селен важливий для імунітету і чоловічого здоров’я Селен підвищує імунітет, є важливим антиоксидантом, зменшує запалення, а також підтримує процеси обміну речовин. Цей мінерал при неправильному дозуванні може бути вкрай небезпечним для здоров’я, але в той же час, якщо вживати його правильно, користь його значна.

Основними джерелами цього мікроелемента є продукти. У невеликих кількостях він може міститися у воді. Чоловічий організм, на думку сучасних учених, вимагає дещо більше цього мікроелемента, ніж жіночий. Ця підвищена потреба пояснюється впливом селену на діяльність чоловічої сечостатевої системи.
До основних функцій селену в організмі людини належать: стимуляція імунітету, участь у синтезі білка, попередження утворення пухлин, допомога у формуванні еритроцитів, гальмування процесів старіння, нейтралізація і виведення сторонніх речовин із організму, стимуляція репродуктивної функції, нормалізація функціонування нервової системи, гальмування захворювань серцево-судинної системи.

Селен є органічний та неорганічний. Неорганічний міститься в ґрунті, органічний – у рослинах. Раціон людини обов’язково повинен містити продукти, багаті селеном. Важливо зробити наголос на споживанні вітаміну E, адже він допомагає селену проникати в клітини.

Цей мінерал міститься в помідорах і часнику, у білих грибах і печерицях, в олії оливок, фісташках, кукурудзяній, вівсяній та гречаній крупі, у пшеничних висівках, пивних дріжджах і морській солі. Окрім того, мікроелемент можна знайти у яйцях курей, деяких сортах риби, печінці та нирках тварин.

Дефіцит селену викликає біохімічні зміни в організмі, які можуть призвести до багатьох серйозних захворювань. Нестача цього мікроелемента в організмі людини найчастіше спостерігається за умов підвищеної виснаженості організму, дефіциту селену в ґрунті, хвороб травної системи. Тривалий дефіцит селену в організмі може призвести до таких наслідків, як гіпотиреоз, кретинізм, збої в роботі щитовидної залози, зниження імунітету, анемія, катаракта, кардіопатія, атеросклероз, захворювання шкіри, нігтів і волосся, часті запальні процеси, хвороби печінки, затримка розвитку в дитячому віці.

Перенасичення організму селеном теж не можна допускати, адже це загрожує дуже серйозними наслідками, зокрема, сильним отруєнням. У більшості випадків передозування трапляється внаслідок нераціонального застосування харчових добавок, збагачених цим мікроелементом. Із основних симптомів передозування можна виокремити такі: нудота, блювання; нестабільний психоемоційний стан; підвищена ламкість нігтів і волосся; еритема шкіри; постійний запах часнику з рота і від шкірних покривів; збої у роботі печінки.

Пам’ятайте, що селен не виробляється в людському організмі, тому єдиний шлях його отримання – здорове, різноманітне харчування.

Теги: черкаси, черкаська область, імунітет, селен, вітаміни, мінерали, харчування


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
Про кохання від мами ...
Юлія Фомічова, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o