СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Потурбуйтеся про сівозміну на городі

Дата: 13-01-2018, 20:53.

Потурбуйтеся про сівозміну на городі Сівозміна – природній і найпростіший спосіб підвищення родючості грунту, який людство навчилося успішно використовувати ще сотні років тому. Його постійно застосовують у великих і малих фермерських господарствах. А от городники нерідко забуваються. І не лише тому, що лінуються чи не хочуть, а просто не знають, яку культуру після якої варто сіяти. На щастя, цю проблему вирішити не складно. І зробити це варто саме зараз, поки є достатньо вільного часу, і можна спокійно розібратися, що і де посадити наступної весни.

На будь-якій присадибній ділянці, як правило, вирощуються різноманітні культури. Оскільки кожна з них виявляє специфічну дію на землю, то дуже важливо дотримувати агротехнічних рекомендацій із чергування рослин. Дотримання грамотної сівозміни забезпечує гармонічний вплив різних культур одна на одну за допомогою ґрунту і забезпечує багаті урожаї рік у рік.

Багаторазові посадки однієї й тієї ж культури на одній і тій же грядці значною мірою виснажують ґрунт, а також у ньому накопичується критична маса збудників інфекцій і небезпечних шкідників.

Якщо ж ви дотримуватися принципів сівозміни, то структура і якісний склад ґрунту кардинально змінюється на краще, а вирощувані рослини одержують сприятливе середовище для вегетації й наступного плодоносіння. Крім того, послідовно висаджені культури здобувають природній імунітет до основних шкідників, захворювань та інших негативних факторів.

Досвідчені городники давно помітили наступну закономірність: після коренеплодів найкраще висаджувати овочеві культури з плодами на розгалужених гілках, наприклад, огірки або горох. Відомо, що горох, квасоля, сочевиця збагачують родючий шар ґрунту азотом, ось чому після них є сенс засадити грядку культурами, вимогливими до вмісту цього хімічного елемента, наприклад, усі види капусти.

Найкращі попередники для городніх рослин
* Для всіх зелених культур (за винятком салату) – коренеплоди, цибуля, огірки, капуста.
* Для салату – рання картопля.
* Для огірків – рання білокачанна або цвітна капуста, а також картопля, цибуля на зелень, горох, томати й буряк.
* Для перцю – озима пшениця, багаторічні трави, наприклад, конюшина, листяна зелень, квасоля, горох.
* Для гарбузових – цвітна капуста, цибуля, часник, квасоля, горох.
* Для моркви – томати, буряк, цибуля-порей і картопля.
* Для ріпчастої цибулі – ранньостиглі сорти капусти, огірки, зелені культури (пряні трави: петрушка, кріп, базилік, рукола, щавель, шпинат), гірчиця та картопля.
* Для цибулі-порею – капуста, картопля, квасоля, горох.
* Для редьки й редису – огірки, томат, ранні сорти картоплі, цибуля.
* Для селери (коренеплоди) – картопля й капуста.
* Для квасолі й гороху – томати, коренеплоди, капуста ранніх і середньостиглих сортів.
* Для баклажанів – квасоля, огірки, капуста.
* Для буряка – рослини сімейства гарбузових, ранні сорти картоплі, капуста, у тому числі й пізні сорти, квасоля, цибуля і томати.
* Для картоплі – кабачки, огірки, гарбуз, капуста, патисони, коренеплоди, цибуля, часник, квасоля.
* Для томатів – огірки, капуста.
* Для часнику (яровий і озимий) – огірки, гарбуз, кабачки, патисони, коренеплоди, квасоля.
* Для всіх видів ранньої капусти – томат, картопля, цибуля на ріпку, горох, усі коренеплоди, за винятком брукви, редьки й редису.

Теги: черкаси, черкаська область, город, грядка, овочі, сівозміна


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS