Новина із категорії: Лев Хмельковський, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Білоруський співак грав на лірі

Білоруський співак грав на лірі
Лев Хмельковський, RSS
Дата: 16-01-2018, 12:08.
З українською лірою і гуцульською телінкою 14 січня вийшов до громади Білоруської автокефальної православної церкви Жировицької ікони Матері Божої у Гайленд Парку‚ Нью-Джерзі‚ співак і музикант Сергій Долгушев з ансамблю „Vuraj“, який виник 2010 року в Мінську. Ансамбль присвятив свій репертуар білоруському фольклорові й записав уже кілька дисків, брав участь у фестивалях в Мінську, Львові, Києві, Москві, а також в Польщі. С. Долгушев привіз з собою великий набір народних інструментів, на яких грав, співаючи колядки, народні пісні і твори сучасних композиторів. Крім ліри і телінки, були жалійка, сопілка‚ ґітара, інші інструменти. Вечір у церкві не був концертом, а швидше спілкуванням співака з присутніми. Він вчив співати колядки, підспівувати. Звучали й українські народні пісні. Особливо сподобалася „Толока“, яку співала уся громада. Вечір став демонстрацією великої споріднености українського і білоруського фольклору.

На вечорі було представлено диск „Райок“, записаний у Києві на основі пісенного матеріялу, зібраного у експедиціях в різних реґіонах Білорусі. Райок – це образ, що зустрічається у жниварських піснях білорусів. Райок – це казкова істота, яка з’являється перед женцями і розпитує про шлях, заходить погостювати у двір. Райок оберігає збіжжя, здоров’я і добробут родини. На диску записані пісні „Вилітай, перепілко!“, „Купальська“, „Сосна похилилася“ та інші.
Провідник групи „Vuraj“ С. Долгушев опинився у США не випадково. У рідній Білорусі талановитий автор, співак і музикант не мав жодної державної підтримки для своєї діяльности, а у Польщі отримав стипендію Міністерства культури Польщі "Gaude Polonia“. Це дало можливість продовжити популяризацію білоруської музики і традицій за кордоном.

Сергій Долгушев із лірою серед парафіян білоруської церкви
Сергій Долгушев із лірою серед парафіян білоруської церкви
(Фото: Сергій Тригубович)

Теги: черкаси, черкаська область, білоруський співак, гітара, ліра, Сергій Долгушев

Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o