СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Новини » Сільське господарство

Роздрукувати        Друкована версія

Яким був стан води в акваторії Кременчуцькому водосховищі

Дата: 26-01-2018, 23:02.

Яким був стан води в акваторії Кременчуцькому водосховищі Лабораторією гідрометеослужби у ІV кварталі на акваторії Кременчуцького водосховища в районі м. Черкаси було відібрано 24 проби води. Відбір проб води проводився на трьох створах: 2 км вище міста (фоновий створ); у межах міста (перший контрольний створ) та 6 км нижче міста (другий контрольний створ). «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Як показують спостереження, середньоквартальний вміст більшості речовин не перевищував ГДК. Газовий склад води задовільний, середній вміст кисню був в межах 9−10 мгО/дм3. У фоновому створі середні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного – 3,0 ГДК, фенолів – 3,0 ГДК. Також перевищення спостерігались по важким металам: мідь – 6,0 ГДК, цинку – 2,8 ГДК, мангану – 2,0 ГДК. У порівнянні з даними спостережень минулого кварталу концентрації мангану зменшились в 2,2 рази, а концентрації заліза загального в 1,7 рази.

На першому контрольному створі середньоквартальні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного – 5,0 ГДК, фенолів – 4,0 ГДК та азоту амонійного – 1,3 ГДК.
НА ДРУГОМУ КОНТРОЛЬНОМУ СТВОРІ середні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного – 5,0 ГДК, фенолів – 4,0 ГДК та азоту амонійного – 1,2 ГДК. Також перевищення спостерігались по важким металам: мідь – 5,1 ГДК, цинку – 4,6 ГДК, мангану –1,8 ГДК.
Отже, поверхнева вода в акваторії м. Черкаси продовжує бути забрудненою важкими металами, фенолами та сполуками азоту вище допустимих норм.
Причиною такого забруднення являються в основному побутові та промислові стічні води Канева, Золотоноші, Черкас.

Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS
Якість наших душ ...
Анна Сакун, RSS