СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Як підготувати до висадження дрібне насіння

Дата: 10-02-2018, 19:29.

Як підготувати до висадження дрібне насіння Хоча надворі ще зима, але вже час замислитися про те, що, як і коли висаджувати на городі. Будь-який городник знає, що однією з найважливіших складових гарного врожаю є якісне насіння. На жаль, нині насіння багатьох рослин не тільки дуже дороге, але й має погану схожість. Особливі складності виникають із посадкою дрібного насіння. Із овочевих і ягідних – це насамперед селера, базилік і безвуса ремонтантна суниця. А серед квіткових культур таких рослин безліч: маки різних сортів, петунія, лобелія, бегонія, портулак, наперстянка, піретрум та інші.
Існує кілька способів знизити ризик утрати цінного насіння до мінімуму. Досвідчені городники роблять так: купують нову губку світлих тонів для миття посуду. На її м’якій поролоновій стороні манікюрними ножицями на відстані 1,2–1,5 см роблять надрізи на 2/3 глибини. На маленькій губці можна розмістити 3 насінинки, на більшій губці 4–5. Губку рясно намочують розчином стимулятора росту, а потім у кожний проріз акуратно загостреним сірником вносять поштучно насінний «пил». Потім губку поміщають на блюдце, прикривають банкою і ставлять у холодильник на добу.
За цей час готують ґрунт для дрібного насіння: пропарюють звичайну садову землю, протирають її через друшляк, щоб не було грудок, і додають промитий і прожарений річковий пісок (1/3 за обсягом).

Як ємності зручно використовувати коробочки з-під соку з висотою стінок 4–5 см. У днищах гострим ножем заздалегідь проробляють отвори. Як дренаж на дно насипають шкаралупу яєць. Коробочки заповнюють підготовленим ґрунтом, не досипаючи до верху 1 см. Поверх землі укладають шар снігу, який ущільнюють і вирівнюють. Тим же сірником, змоченим у воді, витягають із розрізу губки кожне насіннячко і рівномірно розкладають їх на шарові снігу. Коли сніг стане, насіння виявиться притиснутими до ґрунту, тому присипати його нічим не треба.
Для одержання сходів потрібно, щоб було тепло, волого і багато вуглекислого газу. Для цього коробочку з вологою землею і підготовленим насінням поміщають у закритий поліетиленовий пакет і ставлять у тепле місце. Важлива деталь: коли насіння набрякне, воно починає активно поглинати кисень. Тому через 2–3 дні після посадки, пакет треба розкрити і впустити в нього нову порцію кисню. Перед повторним закриванням надуйте його, зробивши 2–3 видихи – цим ви додасте вуглекислоти.
Посаджені за цією методикою, сходи петунії з’являються вже на 5-й день, суниці на 6-й день, селери – на 10-й день.

Теги: черкаси, черкаська область, насіння, висадка, підготовка, весна


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o