Запросили на прабабусине весілля

Володимир Чос, RSS,
Дата: 15-02-2018, 23:02

Нещодавно побачила світ книга «На прабабусинім весіллі», яка розповідає про весільні традиції і звичаї, які колись побутували на Городищині. Відкривається справді дивовижний світ минулого. Представлено опис весільних обрядів дев'ятнадцяти населених пунктів району. Адже кожне село мало свої характерні традиції засватувань, весіль та інше. Відомості вдалося зберегти завдяки розповідям старожилів. Книга побачила світ у видавництві на замовлення департаменту культури та зв'язків з громадськістю Черкаської ОДА. Наклад – 400 примірників. Найближчим часом книга надійне у школи та заклади культури області.

Запросили на прабабусине весілля


Назви розділів книги говорять самі за себе: «Будьте, молодята, щасливі, здорові, погуляйте на весіллі у нашім Цвіткові», «Благослови, Боже, Пречистий Господе, і ти, рідна мати, коровай почати» (смт Вільшана), «Ой, долом, долом йдуть бояри з Богом, у долиноньку по червону калиноньку» (с. Хлистунівка), «Сонечко низенько, дружечки близенько» (с. Зелена Діброва), «Світилочко-чорнобривочко, не світи очима» (с. Воронівка), «Сиплю на вас жито, щоб довго вам жити, ще й пшеницю яру, щоб горя не знали» (с. Ксаверове), «Не сама іду, сімсот дружок веду» (с. Орловець), «Ой на горі рута, а в долині м'ята, скажіть, де молодого хата» (с. Петропавлівка), «Брат сестрі косу розплітає, він до неї тихо промовляє…» (с. Буда-Орловецька), «Ой, Боже мій милостивий, ой що ж це за день, що у мого батька повен двір людей?» (с. Мліїв), «Схились, вишня, як матуся вийшла» (с. Валява).

Упорядник книги – Тетяна Горідько. Вдячним словом також варто згадати сільських жінок, берегинь, зберігачів наших весільних традицій, від яких представники творчої інтелігенції записали пісні та обряди. Імена оповідачів названі на початку відповідних текстів. Це вже друге видання книги – значно розширене. Вперше книгу про весільні традиції Городищини видали у 2012 році.
– Книга є неоціненним національним скарбом України, який має прислужитися вчителеві української мови та літератури в різних педагогічних ситуаціях, – зазначила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики навчання, стилістики, культури української мови Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Валентина Шляхова. – Передовсім із цього джерела читачі почерпнуть інформацію про культурні звичаї своїх земляків, виявлять ті, які залишилися у рідному краї, та ті, які б варто повернути до сучасного весільного дійства.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода