СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

Олександр Ткаченко: «Подорож – це рух, щось нове у житті»

Дата: 16-02-2018, 12:44.

Олександр Ткаченко: «Подорож – це рух, щось нове у житті» На велосипеді й з фотоапаратом – через усю Черкащину. Так молодий і талановитий черкаський фотограф, а заодно і мандрівник, Олександр Ткаченко зберігає красоти нашого краю не лише у своїх спогадах, а й на світлинах, які потім збирає у фоторепортажі, а про самі подорожі пише цікаві блоги. До всього, у своїх текстах розповідає про точне розташування цікавинок, радить незвичайні маршрути та підказує мандрівникам-початківцям корисні поради. Мандри юнак полюбляв із дитинства. Подорожував із батьками, захоплювався поїздками в село до бабусі й дідуся. У студентські роки не полишив цього захоплення, почав розширювати горизонти своїх подорожей не лише на Черкащину. Коли пішов на роботу, яка передбачає постійне перебування в приміщенні за комп’ютером, зрозумів: хоче подорожувати ще більше. Відтак, Олександр устиг уже побувати в багатьох містах і селах області та за її межами, а також надихнутися Європою та її краєвидами.

Олександр Ткаченко: «Подорож – це рух, щось нове у житті»


– Із 10 років як сів на велосипед, так і донині це мій улюблений вид транспорту. Він дозволяє мені не просто розім’яти тіло, а поїхати туди, куди не прямують звичайні автобуси, віднайти такі шляхи, які непомітні на перший погляд пішому подорожувальнику, – говорить мандрівник. – Якось під час чергової мандрівки мені закортіло зафіксувати побачене, а, на жаль, не було чим. Тоді вже в наступну поїздку довелося оснаститися краще. Так десь 2008 року у мене з’явився перший фотоапарат. А першу свідому фотомандрівку здійснив рік потому у порожню Орбіту, що біля Чигирина.
Зазвичай Олександр мандрує на вихідних. Каже, це чудовий спосіб і відволікти думки від роботи, і зайнятися фізичною активністю. Лише Черкащину молодик за останні 5 років об’їздив у радіусі 100 кілометрів від Черкас.

Олександр Ткаченко: «Подорож – це рух, щось нове у житті»


– Звісно, найулюбленіше місце на Черкащині і для подорожей, і для фотографування – це Чигиринщина. Там особлива атмосфера. А ще для мене ці місця визначні тим, що ще змалку там збирав із батьками гриби, знаю там усі місця, – каже Олександр.
Найбільше фотографа-мандрівника приваблюють пейзажі та архітектурні пам’ятки, а також старовинні будинки, замки, приміщення. Таку пристрасть пояснює здобутим фахом «Інженер-будівельник» та родинною справою – хлопець із династії будівельників. І хоч за фахом працювати не вийшло, проте професійний погляд не може не затримуватися на витончених лініях, текстурах, не зважати на добір кольорів і матеріалів.
– Перед тим, як вирушити в мандрівку, я вивчаю місцевість, відркриваю доступні в мережі мапи, прокладаю маршрут, досліджую історію і налаштовуюся на позитив. До всього, я фанатично скуповую і сучасні, і давні різноманітні путівники та краєзнавчі книжки. Там можна знайти багато корисної інформації для подорожі, як далекої, так і зовсім близької, – радить веломандрівник.
До Олександра часто звертаються за порадою та спрямуванням. І друзі, й знайомі, й не дуже знайомі. Просять мандрівника спланувати поїздки для душі й розваг. Зазвичай він підказує такі маршрути, які б відповідали підготовці «клієнта» й нагоді для подорожі.
– Комусь цікава архітектура, комусь природа. Це тішить, що люди починають рухатися, дізнаватися більше про свій край, а я завжди радий допомогти, адже це – досвід. Сам маю багато друзів-мандрівників. У нас така собі блогерська тусівка із любителями подорожей з різних міст України. Їздимо одне до одного, спілкуємося, а ще – передаємо іншим свої знання.

Олександр Ткаченко: «Подорож – це рух, щось нове у житті»


Головну ж пораду для тих, хто хоче вирушити в мандри, Олександр формулює так: «Озирайтеся довкола». Хлопець переконаний, що прекрасні місцини можна знайти неподалік будь-якого населеного пункту чи села, а історичний та атмосферний дух – у всьому, що привносить красу у світ: гори, ущелини, каньйони, парки, навіть покинуті будинки чи старовинні церкви. Цим будівлям чоловік присвятив окрему статтю «10 дерев’яних церков Черкащини». У ній зауважив, що туристи зазвичай оминають їх своєю увагою, а дарма.
– Публікацією про церкви я хотів трохи заповнити прогалину в туристичних маршрутах і показати ці прекрасні й автентичні пам’ятки релігійного зодчества. До цього списку увійшли: церква Різдва Пресвятої Богородиці, яку збудували в другій половині XVIII ст. в Нечаївці, Святопреображенська церква 1867 року в Білозір’ї, церква Вознесіння Господнього 1882 року будівництва в селі Костянтинівка, церква св. арх. Михаїла 1845 року в селі Михайлівка та один з майже 40 старовинних дерев’яних храмів, що збереглися на Черкащині, – Свято-Миколаївська церква, збудована у 1779 році запорізьким козаком Кирилом Половим та інші. Ці будівлі – унікальні та надзвичайно красиві. Тому я вважаю, що жителям Черкащини хоча б раз у житті варто їх побачити, тим паче, що всі вони розташовані тут в області, – наголошує Олександр.

Із маловідомих туристичних маршрутів Черкащини, Олександр радить звернути увагу на Корсунь-Шевченківський. Там можна відпочити душею у великому парку, потішити око в музеї, та й просто відпочити на березі чарівної Росі. Поряд із цієї місциною мандрівник підказує відвідати селище міського типу Стеблів, у якому можна подивитися на скелі. На думку фотографа, кожному потрібно відвідати Тясминський каньйон у Кам’янці – він, звісно, менший за розмірами від Буцького, проте не менш вражаючий і чарівний.
– Також наполегливо раджу відвідати болото Ірдинь. У всій красі воно себе покаже навесні, поки ще немає комарів та інших набридливих комах. Така мандрівка прийдеться до смаку поціновувачам тиші й охочим до споглядання природи. Не можу не порадити й етнографічно-туристичний комплекс «Козацький хутір» у Стецівці Чигиринського району. Ця місцина потішить єдиним в Україні музеєм млинарства, а ще – нетиповими краєвидами, що нададуть відчуття, ніби ви перебуваєте на Прикарпатті.
У планах юнака – відвідати Уманський, Христинівський, Монастирищенький райони. Каже, що далі місцина, то складніше до неї дістатися, особливо велосипедом – підводить дорога й інфраструктура.

– У нашому краї багато цікавинок і прекрасних місць, але часто до них ні доїхати, ні дійти. Такий стан речей дуже негативно впливає на наш туристичний потенціал, – переконаний мандрівний фотограф. – В Україні дослідити вдалося всього потрошку. Серед улюблених – Полтавщина, Кіровоградщина, у планах – Миколаївська, Одеська, Луганська й Донецька області. Із закордонних поїздок мрію про Балкани, Молдову, Румунію й Болгарію.
Найбільше Олександру запам’яталася поїздка до діда на Полтавщину вже в дорослому віці. Лише в одну сторону юнак на велосипеді проїхав 190 кілометрів. Зайняло це 12 годин.
– А на наступний день сил вистачило лише на те, щоб доїхати до райцентру, сісти на потяг і доїхати до найближчої до Черкас станції. Проте вражень привіз і фотографій, – сміється фотограф. – А взагалі, будь-яка подорож – це рух, щось нове у житті. Красивих і цікавих місць, якими можна надихатися, поряд з якими відпочити і відкрити у собі щось нове, у світі ще так багато. Тому, подорожувати не просто варто, а й необхідно, незалежно від того, де ти живеш і ким працюєш.

Анна Сакун, фото героя публікації


Теги: черкаси, черкаська область, Олександр Ткаченко, мандрівник, фотограф, Черкащина


Черкаси наживо

Напередодні дівчинку доправили на ґвинтокрилі з районної лікарні до Черкас. Її побив рідний батько. Мати розповіла, що пішла в магазин, дитина почала
У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
Про щастя ...
Анна Сакун, RSS
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS
Заквітчаємо вибоїни ...
Тетяна Очеретяна, RSS
Недільне чтиво ...
Іван Десятніков, RSS
Всім читати! Суд іде! ...
Владислав Бедринець, RSS