Новина із категорії: Володимир Даник, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Поет із Ковалівки

Поет із Ковалівки
Володимир Даник, RSS
Дата: 19-02-2018, 09:18.
Про село? Кращі вірші?! Пишуть, звичайно ж, у столиці… Поет пише про те, як йому хочеться вибратися до рідного села. Але щось усе, бач, не дозволяє йому здійснити цю найзаповітнішу мрію. Черкаські письменники – це вам не якісь там столичні «штучки»! Хоча і як-не-як… обласний центр. Але зібралися з силами, згуртувалися і (уявляєте – без найменшої ностальгії!) рушили на село. І не тільки на село. Бо пошанувати колегу по перу – справа свята!
Їхали до села Ковалівка, де і жив, і трудився поет. Де поет і похований. Їхали до сільської школи, де майстер слова довгі літа пропрацював учителем.
ПОЕТ І УЧИТЕЛЬ – це не синоніми, але ж які близькі за духовним змістом слова!
Поет Михайло Масло… Уже більше тридцяти років його немає з нами, а люди його пам’ятають. Та і привід, щоб згадати поета був досить вагомий. Бо сто літ – з дня народження.
Письменницький «десант» тепло зустріло і районне, і сільське керівництво. І було помітно, що ці люди і справді ж і щиро, і зацікавлено ставляться до національної культури взагалі і до творчості поета-земляка зокрема. І це проявило себе не тільки у схвильованих словах, а і у реальних справах – у тому, насамперед, що відродилася літературна премія імені поета, а у цьому році була вдумливо і вагомо видана і книга, що найбільш повно репрезентує творчість Михайла Масла.
Отож і не випадково, що відбулося урочисте відкриття меморіальної стели, присвяченої сторіччю з дня народження поета. Звучали схвильовані слова учасників події, вірші Михайла Масла. До речі виготовив меморіальну стелу, і виготовив уміло і зі смаком, один з учнів поета.
Потім і земляки митця, і гості поклали квіти на його могилі.
У літа, коли жив і творив поет, на Черкащині спілчан було трохи більше десятка. І більшість письменників Шевченкового краю проживала у Черкасах. І звичайно ж митцю, що жив і творив у селі, було дуже нелегко без активного і повсякденного спілкування з колегами по перу. Але ж і роль поета не в обласному центрі, а, так би мовити, у глибинці – є набагато вагомішою, набагато суттєвішою і потрібнішою!
Твори Михайла Масла виходили у світ у вигляді порівняно невеликих за об’ємом, тоненьких діричних збірок. А земляки поета видали його творчість потужною, у твердій палітурці, гарно оформленою книгою. У книзі були представлені як раніше видані вірші поета, так і ще не оприлюднені його твори.
Ех, побачити б поету цю книгу! Потримати б її у руках… Ну, що ж… це змогли зробити за поета його колеги по перу, присутні на святі, кожному з яких її подарували драбівчани. А автор цих рядків, що не раз виконував під гітару пісні на вірші колег-спілчан, зможе завдяки цьому дарунку озвучити один з віршів поета уже у пісенній формі.
А далі центр подій перемістився у Драбів, де пройшла творча акція, присвячена літературній премії імені поета. До речі цією премією нагороджують насамперед авторів, що активно висвітлюють у своїй творчості село і його проблеми.
Був повний зал у районному будинку культури, була святкова обстановка. Виконувались вірші і пісні, лунала схвильована розповідь про поета. Володимир Поліщук, відомий літературознавець, голова конкурсної комісії (а нині і очільник черкаських письменників-спілчан) розповів про лауреатів премії. Спочатку мова йшла про лауреатів минулих років, а вже потім справа дійшла і до лауреата «свіжоспеченого». Не всі з наявних лауреатів були присутні. Поет з Чернігівщини Дмитро Іванов не зміг прибути на свято. А про інших трьох лауреатів – черкаських поетес (у тому числі і «свіжоспеченого» лауреата!), скажу лише одне – ну, це ж справжній сплав… натхнення і краси!
І кілька слів про телебачення. Сучасне телебачення не завжди може нас порадувати змістовністю передач. Нині телебачення все більше стає суспільним. То, може, суспільне телебачення і проявить з часом і свій активний інтерес, і свою суспільність, зробивши у майбутньому і всю нашу область, і всю Україну свідками такої цікавої події.
А завершу свою оповідь віршем, що був написаний уже у Черкасах. Але створений, безперечно, під враженням від поїздки на Драбівщину.

ОЖИВАТИ

Бентежних слів п’янкі суцвіття…
А в них – і доля, і краса!
Вже не літа… десятиліття,
А вдячна пам’ять не згаса.

Кружля стривожено планета
І стрімко ж як летять літа,
Але дзвінка душа поета
У щирім слові розцвіта!

Хоч вир тривог важко й затято,
Хоч будні непрості на вид,
Є здатність слова оживати –
Крізь гомінкі глибини літ!


Теги: черкаси, черкаська область, поет, Ковалівка, блог, Володимир Даник

Черкаси наживо

Напередодні дівчинку доправили на ґвинтокрилі з районної лікарні до Черкас. Її побив рідний батько. Мати розповіла, що пішла в магазин, дитина почала
У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
Про щастя ...
Анна Сакун, RSS
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS
Заквітчаємо вибоїни ...
Тетяна Очеретяна, RSS
Недільне чтиво ...
Іван Десятніков, RSS
Всім читати! Суд іде! ...
Владислав Бедринець, RSS