Фестиваль короткометражного кіно у Черкасах розпочав прийом заявок на конкурс

Дата: 20-02-2018, 13:21

Фестиваль короткометражного кіно у Черкасах розпочав прийом заявок на конкурс
Короткометражки – на конкурс. Черкаський фестиваль короткометражного кіно «КіноШот» оголошує прийом заявок на конкурс від фестивалю, що відбудеться цьогоріч утретє 16–19 серпня. Про це повідомляють організатори заходу, інформує власний кореспондент «Нової Доби».

Так, до участі в конкурсі від Черкаського фестивалю короткометражного кіно «КіноШот» 2018 року приймають фільми короткого метра 2017–2018 років виробництва, тривалістю від 5 до 30 хвилин. Короткометражки розподілятимуть на національну ігрову, міжнародну ігрову та анімаційну програми. Прийом заявок розпочався 5 лютого, такий собі технічний старт, і триватиме до 13 травня на міжнародній платформі «Filmfreeway».

– Торік на участь у конкурсі надійшло понад тисячу фільмів як зарубіжного, так і українського виробництва. З них у конкурсну програму потрапило 30 найкращих фільмів, з яких компетентне журі вже обирало переможців, – розповідає голова організаційного комітету Вікторія Лаврентьєва. – Минулоріч у конкурсі змагалися 7 фільмів українського виробництва, 8 іноземного і 15 анімаційних короткометражок. Географія учасників конкурсу від «КіноШоту» була досить різноманітною – це Україна, Ірландія, Китай, Польща, Франція, Іран, Великобританія, Бразилія, Індія та ін.

Опісля завершення прийому заявок усі фільми перегляне спеціальна відбіркова комісія, до складу якої увійдуть програмний директор, відомий український кінокритик Олександр Гусєв та ще дві особи – фахівці у сфері кіно та мистецтва. Вони ж і визначать список фільмів-учасників що боротимуться у таких номінаціях: «Кращий український короткометражний ігровий фільм», «Кращий український короткометражний анімаційний фільм», «Кращий зарубіжний короткометражний ігровий фільм» та «Приз глядацьких симпатій».

Минулого року в конкурсі від Черкаського фестивалю короткометражного кіно «КіноШот» у номінації «Кращий короткометражний український ігровий фільм» перемогла короткометражка «Фінгермен» режисера Івана Шохи. У міжнародній програмі переміг фільм «Nathan Loves Ricky Martin» (Натан любить Рікі Мартіна), що надійшов на конкурс із Австралії, режисер Steven Arrigada. А в номінації «Кращий короткометражний анімаційний фільм. Міжнародна програма» переміг анімаційний фільм «Finito», виробництва Бразилії, режисер Mauricio Bartok.

За версією глядачів приз «Глядацькі симпатії» отримав фільм «Кровянка» Аркадія Непиталюка. Відзнаку журі отримав фільм міжнародної програми «Cham-Piñón Yesid Zúñiga» (Колумбія, 2017) та «Медея» (Україна / 2017) української програми. А особливу відзнаку організаційного комітету – стрічка «Hush street» (Eduardo Colgan, Бразилія) i «iRony» (Radheya Jegatheva, Австралія).

За словами організаторів «КіноШот»-2018 матиме кілька унікальних родзинок. Перша з них – тривалість фестивалю подовжено на один день. Відтак, замість традиційних трьох днів Черкаси та гості міста насолоджуватимуться фільмами конкурсної та позаконкурсної програм цілих чотири.
– Це пов’язано з тим, що до нас надходить дуже багато фільмів, які вражають своєю тематикою, але не потрапляють у конкурсну програму. Водночас ми формуємо і цікаву позаконкурсну програму із документальних фільмів та тих матеріалів, які нам представляють наші друзі-фестивалі із усієї України, – каже Вікторія Лаврентьєва. – Другою родзинкою фестивалю буде «Кіношкола». Це – цикл майстер-класів відповідної тематики зі створення фільмів, який для нас проведуть учасники Тернопільського творчого об’єднання «КіноХвиля». Буде цікаво і дітям, і дорослим.

Водночас організаційний комітет заходу наголосив, що фестиваль готовий до співпраці із усіма охочими допомогти у створенні культурно-мистецької події у Черкасах. До участі в організації запрошують як спонсорів, так і волонтерів. Обіцяють, багато залаштункових розваг і цікавий досвід.
– Нині ведемо перемовини із низкою спонсорів, які охочі долучитися і допомогти нам фінансово у проведенні фестивалю. Також, запрошуємо інших до співпраці. Ми потребуємо чимало коштів для організації фестивалю і забезпеченню усім гостям гідних умов, але ставитимемося до них ощадливо, враховуючи досвід минулих років й економічну ситуацію в країні, – зауважив відповідальний за фінанси член організаційного комітету «КіноШоту» Сергій Костенко.

Нагадаємо, Черкаський фестиваль короткометражного кіно «КіноШот» – це культурно-мистецький проект, який реалізує громадська організація «Асоціація громадських ініціатив «Місто на Че».

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода