ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Звідки береться герпес на губі?

Дата: 3-03-2018, 20:17.

Звідки береться герпес на губі? Хтось часто хворів ним у дитинстві, комусь він допікає і в зрілі роки. У будь-якому віці герпес на губах – це неприємно, негарно й завжди недоречно. І як би ми не лікували цю, на перший погляд, просту болячку, вона все одно зникає тільки через тиждень. Давайте разом розберемося, від чого з’являється герпес на губах.

Зазвичай герпес на губах починається з поколювання, а через кілька годин ми вже помічаємо скупчення червоних пухирців на губі, яка свербить, пече й псує зовнішність.

Якщо на губах виникло характерне запалення, це означає, що в організм людини проник вірус простого герпесу 1 типу (ВПГ-1), або так званий лицьовий герпес. Людина заражається цим вірусом найчастіше у віці 3–5 років. До зрілого віку приблизно у 30 %–90 % людей виробляється імунітет до вірусу й вони хворіють значно рідше.

Цей вірус, стримуваний імунною системою, здатен не проявлятися роками, але рано чи пізно він усе ж дає про себе знати. Саме в момент ослаблення імунітету на губах можуть з’явитися пухирці, які утворюють сверблячий наріст. Це і є та сама «застуда» на губах. Причому, заразившись цим вірусом, від нього вже не можна позбутися, бо він «вбудовується» в людський організм на генному рівні.

Отож, чому з’являється висипання на губах? Головна причина – загальне ослаблення імунної системи організму. І статися воно може не тільки в холодну пору року, але й спекотним літом. Просто взимку сприятливих для активізації вірусу умов більше: ГРВІ та ГРЗ, ангіни, переохолодження, нестача вітамін.
Окрім ослаблення імунітету, є й інші причини того, чому з’являється герпес на губах. Ними можуть бути стресові ситуації, перевтоми, емоційні розлади. У жінок поява «застуди» на губах може бути пов’язана з початком менструації або з ослабленням організму у зв’язку з виснажливими дієтами.

Звичайно, усі знають про шкоду для організму тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю. Проте мало хто здогадується, що і на появу герпетичних інфекцій на губах ці згубні звички теж впливають, як, до речі, і пристрасть до кави.

Ще однією причиною того, чому з’являється герпес на губах, є зловживання сонячними ваннами, або просто кажучи надмірне захоплення засмагою, адже для організму перегрів – такий самий стрес, як і переохолодження взимку.

У висновку хочеться додати, що герпес заразний. Тому ретельно мийте руки після обробки пухирців і відмовтеся на кілька днів від поцілунків, суворо дотримуйтеся правил гігієни.

Теги: черкаси, черкаська область, герпес, губи, інфекція, вірус, поради


Черкаси наживо

У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS
Заквітчаємо вибоїни ...
Тетяна Очеретяна, RSS
Недільне чтиво ...
Іван Десятніков, RSS
Всім читати! Суд іде! ...
Владислав Бедринець, RSS
Жіночий день ...
Сергій Мошенський, RSS