СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

Савківчанку Варвару Чигрин привітали з 95-річчям

Дата: 19-03-2018, 10:05.

Савківчанку Варвару Чигрин привітали з 95-річчям Днями Чорнобаївський селищний голова Алла Мірошниченко та голова Чорнобаївської районної ради ветеранів Віталій Момот привітали з 95-річчям жительку села Савківка Чорнобаївського району Варвару Чигрин. Алла Олексіївна та Віталій Михайлович відвідали Варвару Антонівну вдома, поздоровили її з ювілеєм, побажали всіляких гараздів та вручили подарунок від селищної ради.

Народилася Варвара на хуторі Гребеники неподалік Савківки у 1923 році в сім’ї заможного селянина. Тільки закінчила Савківську початкову школу, розпочалося розкуркулювання і довелося залишити батьківщину. Родина опинилася на Дніпропетровщині. Там Варка закінчила 9 класів. Та розпочалася війна. В 1942 році повернулися на Гребеники.
По визволенню Савківки 20-річна Варвара разом із подругами-савківчанками Марією Гурин і Марією Лисенко пішла на фронт. Дівчат зарахували в зенітно-кулеметну роту, та війна їх розкидала. Варвара після короткочасних курсів у Дніпропетровську стала водієм-кулеметником на полуторці із кулеметною установкою. Підвозила снаряди, доводилося стріляти. З військами пройшла Україну, Європу, де й зустріла Перемогу. Має багато бойових та ювілейних нагород.

Після війни служила у санбатальйоні, доглядаючи поранених. Повернулася додому, пішла працювати в колгосп в рільничу бригаду. Потім їй запропонували посаду обліковця на фермі колгоспу «Червона Україна», з якої і пішла на заслужений відпочинок (вже з колгоспу «Родина»).
Доля розпорядилася так, що не вдалося створити власну сім’ю, все життя вона допомагала молодшому братові Григорію, який проживав у Білорусії, а тепер з нетерпінням чекає племінника Анатолія.
На жаль, з роками не міцнішає здоров’я, та у всьому ювілярці допомагає сусідка Валентина Кіян, провідують односельці.
Варвара Антонівна Чигирин – ветеран війни і праці − є гордістю Савківки і всієї Чорнобаївської громади.

Інна Чмихало

Теги: черкаси, черкаська область, Савківка, вітання, 95 років, Чорнобаївщина


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS