Новина із категорії: Анна Сакун, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Ходити по склу

Ходити по склу
Анна Сакун, RSS
Дата: 22-03-2018, 15:23.
«Заплющ очі. Однією рукою візьмись за поручень, іншою – за мою руку. Глибоко вдихни й видихни. Розслабся. Роби крок» – так почався мій неймовірний досвід ходіння по склу, справжньому битому склу, і розпочалася боротьба зі страхом усіх страхів.

Звісно, це не було спонтанним рішенням і не сталося просто посеред вулиці. Відбувався спеціальний йогівський «семінар», на якому ми вчилися говорити про те, що заважає людині рухатися вперед до мети, які страхи при цьому виникають і , відповідно, займалися йогою. Адже до кожного випробування у житті тіло й дух мають бути готовими. Усвідомленість своїх же дій вирішує усе.

Проте я була неготова робити цей крок. Та й досі відчуваю одночасно жар і холод від того скла на ступнях. Однак це – справді дієва річ, яка показує тобі, на що ти здатний і чи здатний взагалі. Навіть можу порівняти практику ходіння по склу із проходженням життєвого шляху. Такого ж холодного, колючого й непривітного, на перший погляд.

«Тримайся за мене й тримай поручень. Став другу ногу. “Попроси” простір тебе “впустити”. Розслабся. Тіло саме знає, як йому буде безпечно й зручно. Пальці самі оберуть собі гладеньку поверхню. Ноги самі знають, як стати, аби уникнути гострих кутів» – і я стою. Перелякана до дрижаків, але готова до боротьби і змін. І я роблю другий крок – і от стою босими ногами на склі, на тому шляху, що лежить під моїми ногами все життя.

Вдихаю. Розумію, що мені не боляче. Бо я можу. Можу побороти той внутрішній страх, що викликає в мені стільки невпевненості, сковує рухи й спрямовує розум лише туди, «де безпечно». Той страх, який тихцем сидить у кожному з нас.

«Відпускай руки. Ти можеш стояти самостійно. Твоє тіло може про себе подбати. А тепер – обертайся. Піднімай ноги високо і крокуй, ТИ можеш!» – і справді можу. І справді, довіра до вчителя і до себе творить дива. Я плачу. Плачу і починаю рух.

Знаєте, це ніби свідомо народитися на світ. Свідомо відчути всі емоції у собі. Свідомо пройти все, що тобі приготувало життя, але вже знати, хто і що тобі для цього потрібно. Вчителі. Кожен кожному вчитель. Потенціал. Він закладений у кожній душі. Страх. Без нього ми б не боролися. І ти. Ти потрібен самому собі. Чесний і готовий до роботи. Лише так можна ходити, та що там – літати по життю.

Теги: черкаси, черкаська область, новини черкас, черкаські новини, новини черкащини, блог, йога, психологія, скло, життя, сила, свідомість, Сакун

Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS