Майданецькі хокеїсти отримали екіпірування з Канади

Майданецькі хокеїсти отримали екіпірування з Канади

Спортсменам із Майданецького нема з ким змагатися, бо в сусідніх селах хокей не практикують. 58-річний Олександр Гудзенко із Майданецького Черкаської області закінчив цьогорічний хокейний сезон. Чоловік створив у селі хокейну команду. Форму й ковзани привіз із Канади. Про це «Нова Доба» дізналася на сайті «Gazeta.ua».

«Все почалося 2008 року, – каже. – Якось син приїхав із Києва на зимові канікули й почув мою розповідь про хокейні баталії в селі початку 80-х років. Захопився. Каже: «Батьку, як це так, що я не вмію на ковзанах стояти?» Взялися виправляти. Знайшов старі ковзани й ключки. Розчистили від снігу лід на ставку. Спочатку грали вдвох. Потім почали підходити хлопчаки із нашого кутка. Були геть малими – п\’ятикласники і шестикласники. Зараз виросли, стали дорослими. Поступово з року в рік кількість хокеїстів збільшувалася. Легко можемо набрати дві п\’ятірки».

Олександр каже, що до занять хокеєм залучаються інші спортсмени.
«Троє хлопців із місцевої футбольної команди попросилися. На ковзани вперше в житті стали. Тепер уже гарно їздять і грають. Хлопчик із Маріуполя з нами всю зиму ходив. Мати відпускала його під мою відповідальність. Хлопці знають, що хокей – не футбол. Тут добряче наробитися треба. Зазвичай перед грою вантажимо в мою машину ключки, ковзани й лопати, щоби очистити від снігу майданчик на ставку. Після гри заливаємо ковзанку, щоби наступного дня лід був гладенький. З іншими селами не змагаємося, бо крім нас ніде в хокей не грають. Чув, що нібито в Умані є команда, яка їздить тренуватися в Білу Церкву. Але то вже ближче до професіоналів, а ми – аматори».

Якось купили кілька пластикових ключок. Примотали їх скотчем до багажу. Дорогою ключки десь зникли. Пропали чи то в німецькому аеропорту, чи то в Борисполі.

Чоловік каже, що нинішній рівень популярності гри не йде ні в яке порівняння з 70-80 роками минулого століття.
«В часи моєї юності в селі місця не можна було знайти на льоду. Окремо грали 30-річні, неподалік від них – ті, що прийшли з армії. Потім 9-10-класники. А вже десь у закутках учні 6-8 класів».

Олександр Михайлович часто їздить до сина в Канаду.
«Син живе і працює в Торонто вже 6 років. За місцеву команду «Торонто Мейпл Ліфс» грають кілька вихідців із України. Звісно, коли ми приїжджаємо в Канаду, не можемо не купити хокейний інвентар. Придбав дітям кілька пар професійних ковзанів фірми «Бауер». Якось купили кілька пластикових ключок. Примотали їх скотчем до багажу. Дорогою ключки десь зникли. Пропали чи то в німецькому аеропорту, чи то в Борисполі. Звісно, возимо й форму. Є светри «Торонто» й збірної Канади».

Гудзенко тішився нинішній пізній весні.
«Лід довго не розтавав і ми награлися уволю. Сам спробую покататися ще в квітні. Просто хочу встановити рекорд – ніколи ще в квітні на ковзанах не катався».

З Тальнівського району Черкаської області походить відомий радянський хокеїст Олександр Мартинюк. У 60-х роках він грав за команду рідного села Веселий Кут.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x