Я для тебе, чи ти для мене? Або як зберегти себе в материнстві

Сніжана Калюжна, RSS,
Дата: 5-04-2018, 12:39

Із появою дитини життя жінки змінюється. Це факт. Змінюється її тіло, частково характер, звички, сексуальність. Змінюється і багато інших речей, і було б наївно думати інакше. Навіть, якщо ви маєте нянь і помічників, сучасні девайси і гаджети, після народження дитини ваше життя не буде як колись. Доведеться щось підлаштовувати і від чогось відмовитися, Але важливо зрозуміти, що саме дитина має гармонійно вписатися у ваше життя, а не ви у її.

У вас має залишитися улюблене заняття, хобі, ваші близькі люди, друзі. Те найважливіше, що було і до народження малюка. Звичайно, дещо зникне само собою, і ви, ймовірно, не зможете відвідувати нічні клуби і гортати годинами Instagram. Але ваша основа, життя – те, що було і є дуже важливим для вас, має залишитися. І це необхідно, перш за все, вам, а згодом, і вашій дитині. Адже їй найбільше потрібна не розчинена в ній мати, з підвищеним контролем і гіперопікою, а повноцінна, щаслива, і, як мінімум, задоволена власним життям.

Безумовно, хтось бачить сенс життя в своїх дітях – і це, напевно, чудово. Але я завжди пропоную подумати: а що буде через пару років (навіть не десятків), коли ваші діти підростуть і більше не потребуватимуть вас цілодобово. І якщо ви думаєте, що ось тоді-то ви почнете жити, – це ілюзія. Жити можна і потрібно тільки тут і зараз. Це така звичка, яку потрібно плекати в собі щодня. Інакше виникне залежність в об'єкті вашого обожнювання, і почнуться нескінченні дзвінки і розпитування: а де ти, а як ти, ну і класичне: «шапку одягни». І ніхто не скаже вам «дякую» за постійний контроль, повірте. Швидше, збільшить дистанцію.

А як же зробити так, щоб не стати згодом непотрібною? – запитала я себе якось. Спробую сформулювати пару ідей, які я зрозуміла не так давно і користуюсь ними повсякчас.

Перше – у жінки має бути своя «справа» – захоплення, робота, хобі, діяльність – називайте це, як хочете. Але має бути те, що жінку захоплює, по-справжньому їй подобається, або де вона відчуває свою потрібність і може бути корисною поза сім'єю. І у вихованні дівчинки цю тезу варто закладати відразу. Я знаю багато сімей, де досі донечок запевняють: «ти - принцеса». На мою думку, це початок майбутньої проблеми з соціальною самоідентифікацією. Оскільки професія «принцеса», по-перше, неймовірно складна, по-друге не так вже й багато вільних вакансій.

Друге - це формування правильного ставлення як до періоду вагітності (це не хвороба), так і до періоду материнства (це не вирок). Адже вимагати щось, тому що #яжемать, неправильно, і у підсумку скоро всім набридне. Життя триває після народження дитини. Так, воно стає іншим, складнішим, але в чомусь більш захоплюючим і цікавішим.

Третє - я б запропонувала додати трішки задоволення від всіх складних процесів в нових умовах материнства, ну або багато, - як вийде. Задоволення від того, що стільки всього необхідно робити - і це чистий кайф! Немає горезвісного гніздечка, клубочка, норки, кімнатки ... Є величезний світ. Цілий світ, який потребує кожної з нас.
І є всі умови не робити самопожертв, про які ніхто не просить. Ми можемо багато чого: поєднувати, вчитися, кохати, реалізовуватися і просто Бути.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода