КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Новини » Культура. Освіта

Роздрукувати        Друкована версія

Василь Шкляр презентував у Черкасах нову книжку

Дата: 20-04-2018, 16:55.

Василь Шкляр презентував у Черкасах нову книжку Сьогодні в рамках книжкового фестивалю «Маестро» 2018, що проходить нині в Черкасах, відомий український письменник Василь Шкляр презентував свою нову книгу «Троща». Ця книга про нашу історію, яка замовчувалася. А сюжет роману заснований на свідченнях реальних учасників повстанського руху. Про це повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

– Мене давно просили люди написати про УПА таку книжку як «Чорний ворон». У цьому моє внутрішнє бажання збіглося з цими проханнями, адже пишучи цикл книг про російсько-українську війну, я просто не міг оминути цієї теми, – зазначав під час заходу автор. – Я довго шукав для роману особливу історію, яка б могла втілити мої погляди і передати людський біль того часу. Багато спілкувався з колишніми воїнами УПА, їздив по селах, де проходили ті події, говорив з людьми, вивчав їхні звичаї, погляди, мовлення. Але сюжет знайшовся не серед людей, а в протоколах допитів СБУ.

Василь Шкляр презентував у Черкасах нову книжку

Не випадковою є і назва твору. Трощею на місцевому діалекті називали очерети, серед яких сталася трагедія, описана в творі: більшовицькі солдати оточили і повністю знищили загін повстанців. Але, як виявилося не повністю. Серед бійців, які залишилися в живих – і головний герой твору. Боєць з позивним «Місяць». Провівши в радянських таборах 25 років, уже дорослий чоловік повертається в Україну і раптово знаходить незаперечні підтвердження, що один із їхнього загону виявився зрадником. Тож не дивно, що тема зради проходить через весь твір. Підтвердженням цього є і головний слоган книжки: «Зраду не можна виправдати, але можна зрозуміти». Автор натякнув, що як і годиться для такого роману, в історії також є і фатальна жінка, і велике кохання.

Теги: черкаси, черкаська область, Василь Шкляр, книга, письменник, Книжковий фестиваль, роман


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS