Новина із категорії: Борис Юхно, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Ретроскоп: про пиво

Ретроскоп: про пиво
Борис Юхно, RSS
Дата: 26-04-2018, 11:47.
Так, було вже колись. І про старі броварні, і про два заводи, і про пляшки, і навіть про етикетки. Та – нагода, цього разу вже з іншого приводу. У травні б слід, та там і без пива густо.

Отже, два ювілеї, дві давнішні прес-новини. Як годиться – хороша і погана. Почну з хорошої, бо вона ще й у часі передує.

Тож 20 років тому, у травні 1998-го, в Черкасах біля «Дружби народів» відбувся Другий Всеукраїнський фестиваль пива. До нас прибули пивовари й пивопиви з Миколаєва, Харкова, Запоріжжя, Чернігова. Прибули солідно, теплоходом «Максим Рильський», вже розпочавши святкування у Києві. Все заради того, аби у “вільному козацькому місті» переконати його мешканців, що «Янтар», «Рогань», «Славутич» та «Чернігівське» можуть розраховувати на визнання там, де шанувльники пінистого давно та патріотично-вперто споживають продукт ТМ «Дніпровське».

Ретроскоп: про пиво


Пивний гармидер тривав цілісінький день. «Апофеозом же свята став пивний чемпіонат. З’ясувалося, що серед черкасців є чимало таких, хто випиває велику кружку пива менш як за три секунди. Та як не старалися вони, не змогли наздогнати гостя нашого міста одесита Сергія. У суперфінальному «запиві» йому вдалося перехилити кружку, не проливши й краплі, за 2,2 секунди! Ось так перемогу, а з нею – головний приз – п’ять ящиків пива, буквально з-під носа у черкасців зумів поцупити одесит, – підсумував «веселе видовище» кореспондент місцевої газети. Дві фотографії з публікації додаються. І от не знаю чому, але відчуття суперечливі.

«Експансія» далася взнаки, і тепер – до дати поганої. Рівно 10 років тому, 1 травня 2008 року, зупинив виробництво завод «Черкаське пиво». Причина – «стрімке підвищення вартості енергоносіїв».

Ретроскоп: про пиво


«Зберегти рентабельність можна було лише за однієї умови – збільшити відпускну ціну пива на 75 відсотків, тобто з 1,5 гривні до 3,5 гривні за півлітрову пляшку. За таких умов про продаж цього напою говорити не доводилось», – йшлося у «фінішній» для заводу публікації.

Спроба відродити пивний фестиваль була, і не одна. Та найпомітніша в новій історії – 17 вересня 2011 року. Не тому, що в Ювілейному парку коїлося щось надзвичайне: все як на подібних «фестах», де головна проблема – наявність достатньої кількості туалетів. Справжнім колоритом фестиваль «Смак пива» збагатів завдяки місцевим етнічним німцям з центру «Widerstrahl». У баварських капелюшках і коротких штанцях вони упізнавалися відразу. Великі кухлі з кришками, сосиски, штруделі, традиційні для німецьких пивоварів пісні... В іншому – просто виїздна торгівля пивом з 30-ти наметів.

Ретроскоп: про пиво
Ретроскоп: про пиво
Ретроскоп: про пиво
Ретроскоп: про пиво
Ретроскоп: про пиво

Теги: черкаси, черкаська область, пиво, Черкаський пивзавод, ретро, історія, історія Черкас

Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS