5 актуальних нагадувань для черкащан-землевласників

Дата: 12-05-2018, 10:06

5 актуальних нагадувань для черкащан-землевласників
Головне управління ДФС у Черкаській області в межах правопросвітницького проекту «Я маю право!» нагадує землевласникам–фізичним особам, які мають пільги з податку про реалізацію права на пільгу та наводить питання–відповіді для різних категорій пільговиків.

1 Фізичні особи–пільговики з земельного податку, які мають у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, зобов’язані до 1 травня подати письмову заяву з визначенням ділянки, яка пільгуватиметься.

Кого це стосується: інвалідів першої і другої групи; фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерів (за віком); ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Заява про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги подається до державної податкової інспекції за місцем знаходження земельної ділянки.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з того періоду, в якому подано заяву.

А отже, ті хто не встигне заявити про земельну ділянку, яка цьогоріч не оподатковуватиметься, не можуть скористатись у 2018 році пільгою щодо сплати земельного податку.

Нагадуємо, відповідно до норм Податкового кодексу України звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш ніж 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш ніж 0,15 га, в містах – не більш ніж 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва – не більш ніж 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш ніж 0,01 га;
- для ведення садівництва – не більш ніж 0,12 га.
Також від сплати земельного податку звільняються фізичні особи–власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), що передані в оренду платнику єдиного податку четвертої групи на підставі договору оренди.

2 Землевласники – ФОП – платники єдиного податку звільняються від сплати податку за ділянки, які використовуються для господарської діяльності.
Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку − не є платниками земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах власності або постійного користування та використовуються ними для провадження господарської діяльності, і відповідно звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності. При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку подають до контролюючих органів за місцезнаходженням земельних ділянок копії правовстановлюючих документів на земельні ділянки (свідоцтво про право власності або користування земельною ділянкою).

3 Немає пільг з земельного податку за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв) - (відповідь із ЗІР, категорія 112.04).
Статтею 281 Податкового кодексу України чітко визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок і їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатись пільгами. Водночас до цього переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв). З урахуванням цього, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах. Водночас згідно з п. 281.3 ст. 281 Кодексу від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

4 Пенсіонери мають право на пільгу із земельного податку лише після досягнення ними пенсійного віку (відповідь із ЗІР, категорія 112.04).
Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються зокрема пенсіонери (за віком) і за земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм. Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, в разі втрати годувальника тощо) лише після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). При цьому фізичній особі для отримання пільги щодо сплати земельного податку слід подати до ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком).

5 Які документи слід надати для отримання пільги щодо сплати земельного податку.
Фізична особа, яка має підстави для отримання пільги щодо сплати земельного податку, надає до державної податкової інспекції за місцем знаходження земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу. Це (залежно від категорії пільговика): посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років) та копії свідоцтв про народження дітей, посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1–3 категорія).

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода