Особливості вирощування цвітної капусти

Дата: 13-05-2018, 10:02

Особливості вирощування цвітної капусти
Цвітна капуста – одна з найсмачніших, найкорисніших та найцінніших за вмістом живильних речовин культура. На жаль, багато городників досі вважають цю культуру екзотичною і якщо й вирощують її, то в досить незначних кількостях. Причина такого нехтування цвітною капустою до банального проста – люди просто не вміють правильно за нею доглядати. Це особливо сумно тому, що насправді, це не надто вже й складна наука. Достатньо знати деякі особливості висаджування і вирощування цієї рослини.

Капуста – культура досить примхлива. Вона дуже світлолюбна. Якщо ділянка затінена, це сприяє швидкому розвитку листя та повільному утворенню голівок. Але й прямі сонячні промені капуста теж не любить. Для вирощування цвітної капусти непридатні бідні піщані ґрунти, які погано втримують вологу. Ця культура віддає перевагу низинним ділянкам, з родючим, добре зволоженим ґрунтом. Ділянок, на яких застоюється вода, вона теж не любить.

Цвітна капуста менш морозостійка, ніж, наприклад, білокачанна і може переносити лише слабкі заморозки (-1...-1,5° С). Тому висаджувати розсаду у відкритий ґрунт краще після того, як мине загроза заморозків. Оптимальна температура для вирощування капусти 15–18° С.

Висаджувати розсаду капусти рекомендують у два ряди з відстанями в ряді 30–40 см, а між рядами 55–60 см. У кожну лунку вносять добрива – 60–100 г попелу і жменя перегною. Після рясного поливу ґрунт навколо коренів потрібно ущільнити. А якщо ви вирощували рослини у своєму розсаднику, то перед посадкою добре полийте розсаду і тільки через кілька годин викопуйте й висаджуйте її в ґрунт. Перед посадкою в кожну лунку внесіть 150–200 г перегною або перепрілого компосту, а якщо є тільки мінеральні добрива, то додайте нітрофоску або кристалін (25–30 г на відро води) по 0,5 л у лунку. Висаджуйте розсаду по нижній листок. Після висадження в ґрунт розсаду можна тимчасово прикрити плівкою і перші 2–3 дні затінювати.

Цвітна капуста має слаборозвинену кореневу систему, розташовану близько до поверхні ґрунту, тому важливо стежити за тим, щоб ґрунт постійно перебував у вологому стані. Його вологість має становити 70–80 %. А при температурі вище 22° С, ґрунт потрібно постійно зволожувати. Навіть короткочасне пересушування ґрунту призводить до погіршення якості та зменшення врожаю капусти. Тому при сухій спекотній погоді висаджену розсаду варто поливати щодня.

Бажано також протягом вегетаційного періоду мульчувати капусту шаром перегною (6–7 см) і підживлювати. Перше підживлення виконується через 1,5–2 тижні після висаджування розсади настоєм гною: в 10 л води розвести 1 кг гною, 0,5 ст. л. сечовини і 0,5 ст. л. хлористого калію. У суміш можна також додавати по 1 г борної кислоти й молібденовокислого амонію. На одну рослину йде 0,5–0,7 л розчину. Друге підживлення – через 2 тижні після першого, а третє – із появою зачатка качана розміром з волоський горіх. Для готування розчину в 10 л води необхідно розвести половину ст. л. подвійного суперфосфату й 1 ст. л. повного добрива. Після підживлень ґрунт необхідно рихлити, а рослини підсапувати та мульчувати.

Ще одна важлива особливість полягає в тому, що після початку утворення качана необхідно надломити 3–4 листки і прикрити його ними. Це сприяє утворенню щільного качана. Якщо качан не прикрити, то на світлі він почне втрачати білий колір і розсипатися. Період до збору врожаю цвітної капусти короткий: головки цілком готові вже через 15–20 днів після початку формування.

Якщо ж качан акуратно зрізати, залишивши нижнє листя, з пазух листя з’являться пагони, з яких можна залишити один найдужчий, і до осені отримати другий урожай. Щоб нові пагони швидко росли, рослини рясно поливають і підживлюють так само, як і при вирощуванні основного врожаю. При гарному догляді за рослинами головки досягають 400–500 грамів.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода