ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Менопауза: пережити чи лікувати?

Дата: 12-05-2018, 12:00.

Менопауза: пережити чи лікувати? Менопаузальний період або клімакс – це період у житті кожної жінки, коли на фоні гормональних вікових змін зникають регулярні менструації та припиняється репродуктивна функція. Преклімактеричний період (пременопауза) – це гормональні зміни, які наступають у жінок після 40 років до настання клімактерію. Менопауза настає у жінок у різному віці, але переважно у 45–55 років і триває до кінця життя. Враховуючи світові тенденції, населення планети старішає. Через це проблема менопаузи наразі постійно вивчається науковцями всіх країн світу задля того, щоб допомогти жінкам у цей період почувати себе добре та покращити якість життя на цьому етапі.

– Взагалі, у жіночому організмі при менопаузі відбувається багато змін. Насамперед, це – гормональні зрушення у результаті зниження вироб­лення гормону естрогену. Через це жінка починає швидко старішати, особливо це проявляється зовні. Зазвичай, жінки вже розслабляються та перестають приділяти належну увагу своєму здоров’ю, але це не правильно, – зауважує лікар акушер-гінеколог Черкаського міського пологового будинку «Центр матері і дитини» Людмила Кожан. – Клімакс може протікати фізіологічно, так і мати паталогічний перебіг. Менопауза – це не тільки «припливи», на які жінки частіше звертають увагу. «Припливи» навіть не завжди присутні при цьому стані. Ця проблема веде за собою інші зміни ендокринної системи. Це і захворювання щитоподібної залози, цукровий діа­бет другого типу та гіпертонічна хвороба, а також проблеми із суглобами – поліартрити та артрози.

За словами лікарки, нині є чимало препаратів, які підтримують жіночий організм у належному стані під час клімактеричного періоду. Наприклад, прийом фітоестрогенів та гормонозамісна терапія, яка допомагає організму заповнити необхідну кількість потрібних гормонів.

– Наші жінки часто ставляться до гормонів негативно – лише до 2 % сприймають цю інформацію позитивно та приймають гормональні препарати. Хоча вони не настільки дороговартісні. Це все ж закладено у підсвідомості наших жінок, причому не тільки у Черкасах, а й по всій країні. За кордоном проходження гормонозамісної терапії доволі поширена практика – до 70 % жінок приймають її. Адже чимало соматичних ускладнень при клімаксі можна попередити, якщо жінка вчасно розпочне приймати спеціальні препарати, − говорить Людмила Іванівна.

Теги: черкаси, черкаська область, менопауза, лікування, жіноча консультація


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS