ЗАПИТУЙТЕ У ЕКСПЕРТАНовина із категорії: RSS, Запитуйте у експерта

Роздрукувати        Друкована версія

Як правильно доглядати за гіацинтами

Дата: 12-05-2018, 21:04.

Як правильно доглядати за гіацинтами Сонячні і трохи притінені ділянки саду ідеально підійдуть для посадки гіацинтів. Головне, щоб обрана місцевість була захищена від протягів і вітру. Крім рівня освітленості, дуже важливо при виборі місця для посадки звернути увагу на ґрунт. В ідеалі земля для посадки повинна бути рихлою і легко пропускати повітря і воду, а також містити гумус. Оскільки гіацинт дуже погано реагує на застій вологи, то слід вибирати місце на височині або під нахилом, щоб усунути можливість застою талої або дощової води. Як і всі цибулинні, гіацинт не витримує перезволоження і найменшого підтоплення ділянки, тому при посадці перевірте, щоб рівень залягання ґрунтових вод був не менше 50–60 см. Якщо вони розташовані ближче, то слід зробити дренаж.

Кінець вересня – початок жовтня саме час для висадки цибулин гіацинта. Якщо посадити цибулини раніше, поки на вулиці тепло, то, найімовірніше, вони підуть в активний ріст і легко загинуть при перших морозах, а якщо згадати про посадку в листопаді, то рослина не встигне вкоренитися і теж загине під час зимових морозів. Якщо ж гіацинт все таки посадили на початку листопада, варто заздалегідь утеплити клумбу листям і захистити плівкою від дощу і снігу. При посадці кожну цибулину слід заглибити не менше, ніж на 15–20 см, з відстанню між рослинами – 15 см. Щоб забезпечити краще цвітіння і більший розмір суцвіть, в кожну ямку додається трохи добрива. Не рекомендується висаджувати гіацинти на одне і те ж місце щороку. І тільки після того, як земля «відпочине» від квітів 3–4 роки, можна буде повертатися на попередні місця розташування.

Цвітіння гіацинта припадає на весняний період, а в цей час ґрунт дуже добре зволожений, адже тільки розтанув сніг. Тому при поливі потрібно враховувати температуру, рівень вологості і ступінь зволоженості землі, адже цибулини гіацинта краще недозволожити, ніж внести надмірну кількість води. Надлишок вологи призводить до загнивання цибулин, а як результат – до загибелі рослини.

Як мінімум, квітці гіацинта потрібні три підгодівлі, які можна вносити як у сухому, так і в розчиненому вигляді. У другому випадку добрив слід взяти дещо менше, а ґрунт перед внесенням добрив добре зволожити. Перше внесення добрив припадає на період початку росту рослини. Як правило, використовують готові суміші для цибулинних або змішують суперфосфат з селітрою. Друга підгодівля припадає на період бутонізації, а третя – в кінці цвітіння (30–35 г суперфосфату і 30–35 г калію сірчанокислого). Після внесення добрив ґрунт слід обов’язково розпушити.

Зазвичай гіацинти розмножують цибулинами (дітками). Для цього достатньо викопати кореневище торішнього гіацинта. У середньому за рік кожна доросла цибулина утворює 3–4 відростки, які можна сміливо відокремити від основи і висадити окремо. Через кілька років такі цибулини підростають, і рослина починає цвісти.

Теги: черкаси, черкаська область, гіацинт, квітникарство, догляд за квітами, город


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS