КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Глибочок на мапі краєзнавства

Дата: 17-05-2018, 12:20.

Глибочок на мапі краєзнавства Донедавна про невеличке село Глибочок, що на Тальнівщині, як то кажуть – «широкому загалу», – було відомо небагато. Востаннє для такого йшлося ще в черкаському томі «Історії міст і сіл УРСР» 1972 року видання, та й тоді – кількома абзацами у відповідному, вивіреному радянською історичною наукою, руслі. Про сільраду, комуністів, колгосп «Радянська Україна»... І аж наприкінці публікації – «поблизу села виявлено залишки двох поселень трипільської та двох – черняхівської культур».

Ось з цього місця й почав Іван Нерубайський: уродженець села, педагог, журналіст, краєзнавець. І по двох з лишком роках праці побачила світ його книга «Глибочок над Гірським Тікичем»: ще одне свідчення тому, що мале село – це аж ніяк не мала історія. Учора видання було презентоване автором у обласній бібліотеці імені Тараса Шевченка при її краєзнавчому відділі.

Іван Артемович розповів чимало цікавого і про Глибочок, і про Тальнівщину від Трипілля до Незалежності. Втім – більше не розповів, адже навіть побіжно зупинитися на всьому, гідному уваги, що знайшло місце у «дуже товстій книзі», неможливо. Справді вражаюча розвідка: відшукати сотні фотографій та документів, записати десятки свідчень очевидців тих чи інших подій ХХ століття – це, напевне, місяці «чистого часу», проведених автором у архівах, на околицях Глибочка, по хатах односельців, за робочим столом. Іван Артемович вже мав відповідний досвід, адже у співавторстві раніше ним видана книга «Криві Коліна: крізь терни і роки», але ж двох однакових книг навіть з однієї теми не буває. До речі, з оцієї, про село з такою чудернацькою назвою, спричиненою згинами двох річок, почалася книга й про Глибочок.

Просто на сільській сходці земляки «постановили»: писати тобі, Іване Артемовичу, і про наше село, і нікуди ти від цього не подінешся, а питання коштів на друк нехай тебе не обходить. Унікальний випадок, чи не правда? Справжня «народна книга». Звісно, без основних спонсорів не обійшлося, адже таке задоволення наразі не з дешевих (1300 примірників книги обійшлися громаді і меценатам у 524 тисячі гривень), зате тепер нащадки знатимуть про Глибочок все – аж до 32 криниць, 9 довколишніх лісів та кожного сільського кутка окремо.

Власне – насамперед для них ця книга.

Борис Юхно


Теги: черкаси, черкаська область, Глибочок, Криві Коліна, краєзнавство, книжка


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS