Як вирощувати огірки у діжці

Дата: 17-05-2018, 16:40

Як вирощувати огірки у діжці
Вирощувати огірки можна у відкритому ґрунті, в теплиці або парнику. Навіть вирощені на підвіконні огірки можуть давати непоганий урожай. Тим, хто любить експериментувати, може сподобатися й інший оригінальний спосіб, а саме – вирощування огірків у діжці. Цей метод хороший тим, що можна заощадити місце на присадибній ділянці і точно регулювати умови вирощування.

Для початку необхідно підібрати діжки і місце для огірків. Зовсім не обов’язково купувати нові діжки, підійдуть старі, що відслужили свій термін експлуатації. Наявні в них дірки будуть своєрідними отворами для видалення зайвої води. Поставити діжки найкраще подалі від будинку і місць відпочинку.
Діжку заповнюють садовою землею з перегноєм. Останнім, верхнім, шаром має бути родючий ґрунт. Його товщина – до 10 см. Надалі перегній можна виготовляти прямо в бочці. Для цього з найперших весняних місяців ємності починають заповнювати. В них складають усі наявні рослинні залишки, а також харчові відходи. Винятком є лише м’ясні продукти. Їх не бажано додавати до загальної маси майбутнього субстрату. Як дренаж підійде грубий матеріал: гілки, стебла кукурудзи і соняшнику, тріски. Для ущільнювання матеріалу і формування перегною, наповнювач проливають попередньо гарячою водою, а потім накривають діжку поліетиленом. Через 7-8 днів субстрат осяде і процес заповнення діжки можна продовжити. Щоб запобігти розмноженню патологічних мікроорганізмів і прискорити процес утворення перегною, весь вміст перед закладанням нового шару поливають ЕМ-препаратами.
Коли діжка повністю заповнена субстратом, можна починати посів насіння огірків. Це можна робити вже прямо зараз, а можна і тижнів на 2 раніше – все залежить від погоди. Насіння попередньо не пророщують. Це характерна особливість культивування насіння в діжках. Насіння необхідно лише замочити та продезінфікувати в розчині перманганату калію.
В одній стандартній діжці можна успішно виростити від шести до восьми кущиків огірків. Перед посівом ґрунт ще раз проливають теплою водою. А після посіву накривають ємності поліетиленовою плівкою або агроволокном. Як тільки з’являться перші сходи, плівку знімають і використовують її тільки в нічний час, у випадку низьких температур.

Коли з’явиться третій справжній огірковий листочок, до рослини встановлюють підтримуючу шпалеру-опору. Приблизно до початку червня ґрунт в діжці додатково осяде, а необхідність у додатковому укритті зникне.
Особливо приємно, що така міні-грядка не потребує прополювання, адже листя огірків, як правило, створює відмінне укриття для ґрунту і перешкоджає розвитку бур’янів. Не потрібно такі огірки і додатково прищипувати.
За весь період розвитку і росту рослини підгодовують коров’яком, розведеним водою 1:10, або курячим послідом, розведеним 1:20. Періодично рослини потрібно обприскувати настоєм лушпиння від цибулі, яка є не тільки джерелом мікроелементів, але і хорошою профілактикою проти попелиці.
За умов догляду і своєчасного поливу огірки в діжках дають гарний урожай і за літній період доставляють значно менше клопоту своїм власникам, ніж тепличні рослини.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода