СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Як вирощувати огірки у діжці

Дата: 17-05-2018, 16:40.

Як вирощувати огірки у діжці Вирощувати огірки можна у відкритому ґрунті, в теплиці або парнику. Навіть вирощені на підвіконні огірки можуть давати непоганий урожай. Тим, хто любить експериментувати, може сподобатися й інший оригінальний спосіб, а саме – вирощування огірків у діжці. Цей метод хороший тим, що можна заощадити місце на присадибній ділянці і точно регулювати умови вирощування.

Для початку необхідно підібрати діжки і місце для огірків. Зовсім не обов’язково купувати нові діжки, підійдуть старі, що відслужили свій термін експлуатації. Наявні в них дірки будуть своєрідними отворами для видалення зайвої води. Поставити діжки найкраще подалі від будинку і місць відпочинку.
Діжку заповнюють садовою землею з перегноєм. Останнім, верхнім, шаром має бути родючий ґрунт. Його товщина – до 10 см. Надалі перегній можна виготовляти прямо в бочці. Для цього з найперших весняних місяців ємності починають заповнювати. В них складають усі наявні рослинні залишки, а також харчові відходи. Винятком є лише м’ясні продукти. Їх не бажано додавати до загальної маси майбутнього субстрату. Як дренаж підійде грубий матеріал: гілки, стебла кукурудзи і соняшнику, тріски. Для ущільнювання матеріалу і формування перегною, наповнювач проливають попередньо гарячою водою, а потім накривають діжку поліетиленом. Через 7-8 днів субстрат осяде і процес заповнення діжки можна продовжити. Щоб запобігти розмноженню патологічних мікроорганізмів і прискорити процес утворення перегною, весь вміст перед закладанням нового шару поливають ЕМ-препаратами.
Коли діжка повністю заповнена субстратом, можна починати посів насіння огірків. Це можна робити вже прямо зараз, а можна і тижнів на 2 раніше – все залежить від погоди. Насіння попередньо не пророщують. Це характерна особливість культивування насіння в діжках. Насіння необхідно лише замочити та продезінфікувати в розчині перманганату калію.
В одній стандартній діжці можна успішно виростити від шести до восьми кущиків огірків. Перед посівом ґрунт ще раз проливають теплою водою. А після посіву накривають ємності поліетиленовою плівкою або агроволокном. Як тільки з’являться перші сходи, плівку знімають і використовують її тільки в нічний час, у випадку низьких температур.

Коли з’явиться третій справжній огірковий листочок, до рослини встановлюють підтримуючу шпалеру-опору. Приблизно до початку червня ґрунт в діжці додатково осяде, а необхідність у додатковому укритті зникне.
Особливо приємно, що така міні-грядка не потребує прополювання, адже листя огірків, як правило, створює відмінне укриття для ґрунту і перешкоджає розвитку бур’янів. Не потрібно такі огірки і додатково прищипувати.
За весь період розвитку і росту рослини підгодовують коров’яком, розведеним водою 1:10, або курячим послідом, розведеним 1:20. Періодично рослини потрібно обприскувати настоєм лушпиння від цибулі, яка є не тільки джерелом мікроелементів, але і хорошою профілактикою проти попелиці.
За умов догляду і своєчасного поливу огірки в діжках дають гарний урожай і за літній період доставляють значно менше клопоту своїм власникам, ніж тепличні рослини.

Теги: черкаси, черкаська область, огірки, діжка, вирощування, удобрення


Черкаси наживо

На Черкащині школярі на уроках трудового навчання шиють одяг та постільну білизну для вихованців сиротинця. Учні самі вигадують дизайн, кроять та
На Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехніки (Дебрецен, Угорщина) черкаська команда «Kiborgs.UA» (учні міської гімназії №9) увійшла в
Місто без нас ...
Борис Юхно, RSS
Обласне... Імені Симоненка! ...
Володимир Даник, RSS
Повернення ...
Юлія Фомічова, RSS