ПОЛІТИКА


Новина із категорії: Політика, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Офіційний коментар юриста з приводу припинення повноважень чотирьох черкаських депутатів

Дата: 17-05-2018, 17:20.

Офіційний коментар юриста з приводу припинення повноважень чотирьох черкаських депутатів Під час проведення п’ятдесят п’ятого позачергового пленарного засідання сесії Черкаської міської ради, яке відбулося 17 травня 2018 року, у сесійній залі виникла дискусія. Деяких представників депутатського корпусу цікавило, чи легітимним буде засідання. Адже напередодні міська ТВК повідомила про припинення повноважень депутатів Тетяни Чорнобіль, Альони Цегвінцевої, Віталія Косяка та Максима Скорика. Повідомляють в прес-службі Черкаської міської ради.

Ситуацію прокоментував в. о. директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення ЧМР Олександр Мазур:

- Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради зокрема у разі його відкликання виборцями у встановленому цим законом порядку.

Відповідно до частини сьомої статті 41 зазначеного Закону вищій керівний орган партії відповідно до статуту партії приймає рішення про відкликання депутата за народною ініціативою або про відмову в задоволенні цієї ініціативи.

Тобто закон для відкликання депутата передбачає рішення вищого керівного органу партії відповідно до статуту. При цьому необхідно встановити, що орган партії, який приймав рішення про відкликання, є дійсно вищім керівним органом такої партії.

Статути політичних партій, депутати яких відкликаються, не надані. За таких обставин встановити, що рішення партійних органів, копії яких направлені Черкаською міською виборчою комісією Черкаської області, є прийнятими вищим керівним органом партії визначити не вбачається за можливе.

Отже, інформація про припинення повноважень названих депутатів документально не підтверджена.

Разом з тим, чинні вимоги до завірення документів не передбачають повноважень міських виборчих комісій завіряти документи – рішення статутних органів політичних партій, - зазначає Олександр Мазур.

Після надання юридичного роз’яснення сесія міської ради продовжила свою роботу.Теги: черкаси, черкаська область, депутат міської ради, депутати, пояснення юриста


Черкаси наживо

До Дня вишиванки у Черкасах влаштували справжній парад. Святкування розпочалося вже традиційною ходою. Вирушили від пам’ятника Тарасу Шевченку. З
Днями народний самодіяльний ансамбль танцю «Черкащанка» відзначатиме свій 65-й день народження. Нині танцівники щовечора відточують свої найкращі
Письменники... Жартують! ...
Володимир Даник, RSS
Дощове надвечір’я. Пейзаж ...
Сніжана Калюжна, RSS
Зустріч із дощем ...
Анна Сакун, RSS