ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Що буде, якщо здерти родимку?

Дата: 5-06-2018, 12:24.

Що буде, якщо здерти родимку? Родимки мають майже всі, навіть діти, яким більше 8-ми років. Родимка, або невус – це скупчення пігменту – меланіну, який визначає колір шкіри, очей і волосся. Найчастіше такі нарости не спричиняють дискомфорту і не виявляють ознак малігнізації (трансформації у злоякісну пухлину – меланому). Якщо дотримуватися порад лікарів у більшості випадків вдається уникнути малігнізації. Однак, якщо проігнорувати або не помітити пошкодження родимки, вона дуже скоро може перетворитися на меланому. Такий вид пухлини дуже небезпечний, адже меланома дуже швидко зростає і переходить у фазу метастази.

Всі люди, які мають родимки на тілі, повинні уважно за ними слідкувати. Тільки-но ви помітили, що невус змінюється (росте, змінює колір, навколо формується червоний «віночок» чи запалення, свербіж, ) – терміново зверніться до фахівця. Родимки, які постійно подразнюються одягом чи рухом необхідно видаляти. Проте у жодному разі не можна робити це в домашніх умовах.

Перша допомога, якщо здерли родимку:
• Родимки, при пошкодженні яких довго йде кров – це ангіоми, тобто, розростання кровоносних судин. Вони безпечні. Якщо невус кровоточить, то його необхідно промити перекисом водню. Тримати компрес із перекисом потрібно не менше 15 хвилин – за цей час має зупинитися кров.
• Після того як ви зупинили кров, промокніть рану бинтом, змоченим в хлоргексидин – більш сильний антисептк.
• Якщо хлоргексидину немає під рукою, можна краї ранки змастити йодом.
• Зверху на родимку необхідно накласти стерильну пов’язку з бинта і зафіксувати стерильним пластиром.
• Якщо невус був пошкоджений не сильно і крові при цьому майже не було – достатньо промити рану антисептиком і прикласти на 15 хвилин стерильну пов’язку.
• Якщо родимка не повністю відпала, то терміново зверніться до лікаря. Найчастіше такої родимки радять позбутися, аби вона не заважала та не викликала неприємні відчуття.
• Не можна перев’язувати надірвану родимку ниткою. Процес видалення ушкодженої родимки повинен проводитися в належних умовах, де дотримуватимуться усіх заходів дезінфекції. До того ж лікар з’ясує вид родимки і місце пошкодження. При необхідності призначить додаткові лабораторні дослідження.

Теги: черкаси, черкаська область, родимка, травма, дерматолог, шкіра


Черкаси наживо

Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
У День захисту дітей, черкасцям продемонструють унікальний фотопроект. Для нього місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців
Котяча дружба ...
Владислав Бедринець, RSS
16+ Про це… ...
Борис Юхно, RSS
Про хрущовки ...
Борис Юхно, RSS
Зачинені двері ...
Анна Сакун, RSS