ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Чому нам сняться жахи?

Дата: 12-06-2018, 10:20.

Чому нам сняться жахи? Страшні сни часто «переслідують» багатьох людей. Найчастіше ці сни пояснюють тим, що у людини виникають неусвідомлені страхи та хвилювання. Підсвідомість, наче сама «малює» такі картинки.

Чому нам сняться жахи досліджували науковці з Оксфордського університету. У межах дослідницької вони роботи провели експеримент. У ньому взяли участь 847 осіб, які заповнили спеціальні анкети. У них респонденти відповіли на запитання про тривалість сну, нічні жахи, а також вживання алкогольних напоїв і стресових ситуацій. Вчені здивувалися результатами дослідження. Виявилося, що викликати страшні сни алкоголь та стрес не спроможні. Вчені з’ясували, що на людину негативно впливає тривалий сон (дев’ять і більше годин).

Страшні сни – корисні?
Несподівано, проте страшні сни допомагають нам впоратися зі стресом. Мозок сприймає кошмари як цілком реальні події, які після пробудження стають спогадами. Адже те, що вже відбулося, сприймати значно легше. Простіше – уві сні ми «репетируємо» ситуацію, що цілком може трапитися у реальному житті, щоб бути озброєним, якщо це станеться.

Три причини кошмару
Якщо справа дійшла до нічного кошмару, значить, внутрішній світ вимагає термінової уваги, в якій ви йому постійно відмовляєте. Постарайтеся згадати всі страхітливі образи – вони підкажуть, на яку сферу вашого життя варто звернути увагу.

Жахи уві сні, як правило, повторюються, коли їм не приділяють належної уваги. Як тільки ви знайдете в собі сміливість розшифрувати послання і вжити необхідних заходів, страшні сни припиняться.

Якщо нічні страхи стають особливо нав’язливими і турбують частіше, ніж раз на місяць – необхідно серйозно зайнятися своїм здоров’ям. Причому не завжди тільки психічним. Можливо, вам пора відвідати лікаря, щоб не запустити хворобу. Річ у тому, що психологічне і фізичне благополуччя тісно пов’язані між собою, тому сюжети в кошмарних снах можуть бути наслідком фізіологічної проблеми: астматики, наприклад, іноді бачать, що задихаються, – це може бути передвісником нападу.

Теги: черкаси, черкаська область, жах, сон, сни, тлумачення снів, лікування, психіка, психлогія, хвороба, профілактика захворювань


Черкаси наживо

Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
У День захисту дітей, черкасцям продемонструють унікальний фотопроект. Для нього місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців
Котяча дружба ...
Владислав Бедринець, RSS
16+ Про це… ...
Борис Юхно, RSS
Про хрущовки ...
Борис Юхно, RSS
Зачинені двері ...
Анна Сакун, RSS