Як прогнати міль

Як прогнати міль

Міль – один з найбільш неприємних і поширених шкідників, які проживають у квартирах. Боротися з комахою потрібно правильно і комплексно.

У квартирах може проживати кілька видів молі: шубна, кімнатна, меблева і зернова. Який саме метелик описує віражі по кімнаті, можна визначити по його зовнішньому вигляду. Шубна міль являє собою маленького метелика глиняно-жовтого кольору, у якого передні крила мають посередині дві маленькі темні крапки та одну більшу, ближче до периферії. Нижні крила у нього світло-сірі, з жовтим відблиском. Кімнатна міль більша шубної, розмах крил становить приблизно 2 см. У цього метелика передні крила від центру світло-жовті, в основі фіолетово-бурі, а на вершині є фіолетово-бура плямочка. Меблева міль – метелик світло-жовтого кольору з буруватими біля основи передніми крилами й іржаво-жовтою головою. Зернова міль – сріблясто-біла комаха, передні крила мають бурий малюнок, черевце сіре. Крила в розмаху приблизно 1,2 см. Метелики літають у кінці літа й навесні. Заводяться в крупах.
Методів боротьби з цим шкідником безліч, можна використовувати різноманітні хімічні препарати, або звернутися до народних засобів. Якщо ситуація зовсім складна, доведеться використовувати хімічні препарати.
Найдешевшим варіантом є таблетки та брикети, що виготовляють із камфори і нафталіну. Таблетки розміщують у верхній частині шафи.
Пари нафталіну, камфори опускаються вниз, завдяки чому метелики не можуть відкласти яйця на одяг. У більшій концентрації цей засіб може бути небезпечним для здоров’я.
Існують також пластини від молі. Як стверджують виробники, сучасні пластини майже не мають неприємного запаху. Вони знищують личинок і метеликів молі, відлякують шкіроїдів, килимових жучків. Пластини можна використовувати півроку. Потім їх потрібно змінювати.
Найсучаснішими з препаратів промислового виробництва можна назвати секції від молі. Їх випускають із ароматами ромашки, мандарина, лаванди. Існують спеціальні секції для захисту дитячих речей. У звичайній житловій кімнаті не рекомендується використовувати більше двох секцій.
Народні засоби від молі на відміну від хімічних більш безпечні для здоров’я. Їх можна сміливо використовувати в дитячій кімнаті, не боячись того, що дитина отруїться шкідливими випарами.
Ефективним засобом від молі є ультрафіолет. Яйця комах гинуть під дією сонячного світла за годину, а влітку, в спеку – за півгодини. Обробка високою або дуже низькою температурою теж згубна для молі. Шкідник не любить аромати деяких рослин, таких як герань, лаванда, м’ята, полин, гвоздика, пижмо, тютюн. Можна зібрати ці рослини в пучки, обернути тканиною і розкласти серед одягу. Ще один досить ефективний засіб від шкідників – мило. Прогнати комах із шафи легко, якщо розкласти шматочки мила з сильним ароматом на полицях. Можна використовувати мило і для виведення молі з меблів. Для знищення молі використовують ефірні олії, наприклад, лавандову, ялицеву або евкаліптову. Аромат олій швидко виганяє шкідників із шафи, якщо капнути кілька крапель на полиці. Скоринки апельсина або лимона приємно пахнуть, але їх аромат зовсім не до душі молі. Якщо розкласти свіжі кірки в платтяні й кухонні шафки, моль там не з’явиться. Не забувайте про те, що підсохлі та підгнилі кірки треба своєчасно міняти. Чудовий засіб від харчової молі – часник. Можна покласти по зубчику часнику в банки з крупою для профілактики.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x