Новина із категорії: Владислав Бедринець, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Котяча дружба

Котяча дружба
Владислав Бедринець, RSS
Дата: 16-06-2018, 21:21.
Субота. Звичайний день. Ну, трошки робочий. У мене. А коли він був неробочий у журналіста? Вертаюся додому. Пішки. Бо літо, сонце, і взагалі дуже корисно більше шевелити ластами. Кажуть, що так шанси не склеїти їх значно вищі. Проходжу повз тихий затишний дворик за кілька кварталів від дому і бачу картину маслом. На лавочці коло під’їзду нахабно розвалився здоровенний сірий котяра. Додому чомусь не поспішалося, тому вирішив підійти до Василя Волохатовича і поговорити про життя.

Сів. Сидимо. Він мовчить. І я мовчу. Хвилин через п’ять почали один до одного придивлятися. Розморений на сонечку сірий кинув на мене презирливий погляд, оцінив подерті джинси, прикинув вартість футболки, шльопанців. Кілька секунд заворожуюче дивився в очі. Здавалося ось-ось, процідить кріз зуби: «Ммжикддайззакуріть». Але ні. промовчав. Мабуть, подумав, що нічого толкового він з мене не виб’є. Спасибі й на тому. Сидимо далі.

Поряд пробігла ошатна біленька кішечка. На мить зупинилася коло лавочки. Кинула оком на мене. Трохи довше дивилася на сірого. Заглянула в жовті очиська. Він ледь помітно кивнув їй, мовляв: «Потім, мала, потім...». Коли вона слухняно пішла, пан Василь глянув на мене злегка настороженим, але переможним поглядом. Тепер кивнув я: «Респект, мужик! Не спорю. Твоя. Бачу, що у вас все серйозно.»

Сидимо далі. Неподалік на гілці дурнувато і геть не в тему запищала якась дрібна птаха. Сірий глянув на мене трохи по-іншому. Нервово смикнув хвостом. Глянув ще раз. В якусь мить я вловив у погляді жовтих очищ навіть не прохання, а ледь помітний вогник надії на те, що й від людини може бути якась користь. Можете сміятися, але я його зрозумів. Голосно плеснув долонями. Птаха розходилася ще дужче. Кіт подивився на мене як на дурня. Потім чхнув і відвернувся.

Скажу чесно, мене вже давно так ніхто не ображав. Із самим серйозним виглядом я встав і попрямував до дерева. Цитьнув на птаху. Труснув дерево. Зрештою схопив минулорічного каштана і потирив у неї. Зрозуміло, що промахнувся, бо каштани кидати – це не кнопочки на клавіатурі тицькати. Тут досвід треба. Але птаха змилосердилась. Замовкла. Потім знялася і полетіла геть.

Повернувся до кота. Захеканий (бо під деревом з каштанами стрибати – це вам не в офісі з кондиціонером до симпатичних колежанок зуби скалити), але щасливий. Сидимо. Кіт мовчить. І я мовчу. Довго сиділи. Вже зібрався вставати. Раптом відчинилися двері під’їзду. З гуркотом і реготом викотився клубок ніг, рук, очей, голів, кісок і всього того, що зазвичай супроводжує дитинство.

«Дядю, дядю, а це ваш котик? А він не кусається? А погладити його можна? А в нього блохи є? А можна його за хвостика смикнути? Легенько. Мама казала, що не можна, але ж я легенько» Ні, кажу, не треба його смикати, і взагалі краще не турбувати, бо він цілу ніч мишок ловив, вас рятував від шкідників, а тепер відпочиває. Повірили. Побігли далі. Пора й мені збиратися. Вже й вставати почав, як раптом відчув, що на коліна опускається щось важке, волохате і тепле. Василь. Признав за свого. Повірив. «От тобі й німий язик», як любить приказувати моя 94-річна бабуся в тих випадках, коли тварина демонструє, що буває розумнішою за людину.

І що мені з тої котячої дружби? І що йому з мене? Погладив густе хутро. Почесав за вушима. Може, й не побачимося більше ніколи. А й досі приємно згадати той маленький світлий момент. Сподіваюся, і тобі теж, га, Василю?

Теги: черкаси, черкаська область,

Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
Нестандартна бабуся ...
Валерія Тімергаліна, RSS
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS