У Черкасах випадають слабокислі опади

Дата: 19-06-2018, 11:00

У Черкасах випадають слабокислі опади
Щомісячно, в середньому два рази на місяць, у м. Черкаси випадають слабокислі опади. Повідомляють в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.
Це підтверджують дослідження, що виконують працівники метеостанції, що розташована на території аеропорту.

З січня по травень 2018 року ступінь кислотності опадів за параметрами водневого показника рН була в межах 4,8 – 5,5 та оцінювалась як помірна. Такі опади ще не завдають шкоди екосистемам.
У Черкасах випадають слабокислі опади

Проте, в межах містах, особливо в Дніпровському мікрорайоні, де атмосфера насичена викидами підприємств та автотранспорту, кислотність опадів буде вищою. Результати аналізу проб повітря, що були відібрані в цьому районі лабораторією обласного гідрометеоцентру, показали, що з січня по травень 2018 року середні за місяць концентрації діоксиду азоту перевищували допустиму норму від 1,3 до 4,0 раз. Концентрації діоксиду сірки не перевищували норму. Під час опадів, присутні в атмосфері оксиди азоту та сірки, взаємодіючи з атмосферною водою, утворюють розчини кислот.
Варто зазначити, що для питтєвої і господарсько-побутової води оптимальним вважається рівень рН в діапазоні від 5,6 до 8.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода