Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)

Дата: 21-06-2018, 16:44

Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)
Сьогодні весь світ відзначає День йоги. Журналісти «Нової Доби» поцікавилися у черкаських йогів, чого вони очікували від занять, як ця практика вплинула на їхнє життя та чи пов’язана йога з релігією та вегетаріанством.

Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)Юлія Кропива, головний редактор ТРК «Вікка»
Для мене йога – це пізнання себе і розуміння більшого. Вперше спробувала 2,5 роки тому. Зараз займаюся «йогою в повсякденному житті» (просто, зрозуміло, результативно). Від занять взагалі очікувала покращення здоров’я і духу. Так і сталося. Безперечною перевагою йоги є розуміння для мене багатьох речей і пізнання себе та свого тіла. Стати вегетаріанцем за мету собі не ставлю, проте намагаюся слідкувати за своїм раціоном харчування.


Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)

Валентина Бачинська, діловод дошкільного навчального закладу
Йога – це гармонія розуму, душі та тіла. Кожен із нас знаходиться на різному рівні свідомості. Це ваш свідомий вибір. Йогою я займаюся із 2004 року. Чому вирішила спробувати? По-перше, це – здоров’я, і врешті захотіла щось змінити в своєму житті. Розпочала з духовної практики. Взагалі, я практикую «йогу у повсякденному житті». Очікувала від занять, що навчуся правильно дихати. Це й отримала. Вважаю, що йога з релігією не пов’язана. Адже йога стверджує, що Бог – один на всіх та існує єдина релігія – гуманізм. Перший принцип йоги «Ахімса», що в перекладі означає «не нашкодити», або «не убивати», а тому, якщо ми вживаємо м’ясо, рибу, яйця, то таким чином позбавляємо життя братів наших менших. Проте система «Йога в повсякденному житті» рекомендує вживати молоко та кисломолочні продукти. Окрім цього вважається, коли споживаєш м’ясо, то таким чином тобі передається страх тварин, який вони пережили в момент смерті, тобто рухатися духовним шляхом при вживанні цих продуктів буде дуже складно.


Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)
Олексій Чиженко, ветеринарний лікар
Займаюся йогою з 10-ти років. Моя професія не пов’язана з йогою, проте я живу в йозі, а йога живе в мені. Цілий день працюю із тваринами, ввечері працюю із людьми – інструктор із йоги. Ця практика вплинула на мій світогляд та ставлення до багатьох речей. Коли починаєш займатися йогою, чогось відразу очікувати й не варто. Головне – це розпочати. Йога – це не релігія, а спосіб мислення. Завдання стати вегетаріанцем я перед собою не ставив, це прийшло згодом саме по собі.

Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)
Світлана Лазоренко, журналістка
Для мене йога – це гармонія тіла й душі. Йогою займаюся трохи більше року, почала за порадою подруги, яка практикувала не один рік. Якихось особливих сподівань щодо йоги не мала, просто було цікаво спробувати, що це таке. І лише після кількох місяців практики переосмислила всі попередні уявлення про йогу. Для мене це не лише хороша гімнастика, яка робить тіло більш гнучким і сильним, а відповідно й здоровішим. А й можливість відкрити нові грані й можливості – свої, світу, інших людей. Щодо плюсів занять: із фізичних – перестала боліти спина, а раніше від сидячої роботи відчувався дискомфорт. Із духовних – йога вчить витривалості, терпінню, сприймати світ по-іншому, любити кожен день і насолоджуватися кожною миттю. Насправді, важко в кілька речень укласти всі відчуття, досвід та позитиви, які приходять із йогою. Про вегетаріанство – ніколи не була вегетаріанкою і не ставила такої мети. І мені займатися йогою це абсолютно не заважає.Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)
Марина Волошенко, політконсультант, екс-депутат міської ради
Для мене йога – спосіб відчувати внутрішню гармонію та відновлювати емоційний баланс. Займаюсь вже більше трьох років. Загалом, було декілька спроб займатись йогою системно, але заважав завантажений життєвий графік. Нервова робота, неправильне харчування зробили свою негативну справу: cтала швидко втомлюватись, погіршився сон, зменшилась кількість енергії. Задумалась над тим, чим можу допомогти своєму організму. Зупинила свій вибір на системі «Йога у повсякденному житті». Зацікавилась нею – і як окремою давньою філософією, і як практикою років 15 тому, коли до Черкас приїхав Вішвагуруджи Махамандалешвар Парамханс Шрі Свамі Махешварананда або Сваміджі – засновник міжнародної практики «Йога в повсякденному житті». Мені тоді пощастило з ним познайомитись. Тож з часом стала відвідувати місцевий «Йога-центр».
Йогою можна займатися в будь-якому віці, незалежно від статі, віросповідання і професії. Вправи, медитації і пранаями – нерелігійні і можуть використовуватися всіма, у кого є фізичне, ментальне і духовне тіло. Спадщина йоги належить всьому людству, незважаючи на стать, расу, віросповідання і соціальний рівень. Мені близькі основні етичні закони йоги: Не шкодити живим істотам. Говорити правду. Не бажати мати те, що тобі не належить. Не бажати володіти тим, що не є необхідним. Дотримуватись інтелектуальної і фізичної стриманості. Такого завдання перед собою поки що не ставлю. Можливо, прийду до цього пізніше. Зараз стала менше вживати м’яса та збільшила кількість овочів і фруктів у раціоні. Моє життя не змінилось кардинально. Відбулась корекція графіку, харчування та стилю одягу. Проте, я продовжую займатись звичними для себе справами. Точно знаю, що практикуючи йогу, не лише допомагаю своєму тілу стати здоровішим, сильнішим, а й приводжу до ладу свої думки, гармонізую зовнішнє і внутрішнє.


Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)Олександр Осін, інструктор йоги
Три слова, які повторюють нам на заняттях: «розслабитися», «повільно» та «відчувайте». Вирішив спробувати цю практику (йогою я займаюся із 2003 року), бо «змусив» стан здоров’я. Очікував від занять поправити здоров’я, а отримав зовсім інше – стиль життя. На мою думку, йога з релігією пов’язана. Релігія – це певний набір правил. Скажімо, що не можна переходити дорогу на червоне світло. А йога саме пояснює, чому це не можна робити. Йога – це більш широке поняття, наука про Бога. Щодо вегетаріанства: я не їм м’яса вже близько 14-ти років. Проте, вважаю, що це не обов’язково. Займаючись йогою можна їсти, все що хочеш.Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)Аліса Тімошина, інструктор із йоги-системи «Йога у повсякденному житті»
Йога це спосіб життя в гармонії із собою та навколишнім середовищем. Займаюся із 16-ти років, спочатку прийшла на заняття, щоб підтримати гарну фізичну форму, а духовні аспекти почали розкриватися пізніше. Особливості нашої системи – це комплексний підхід, а саме фізичні вправи, дихальні вправи, очищення організму, піст та авжеж різні техніки медитації. Очікувала добре виглядати та мати гнучке тіло, що на мою думку, справдилося, а на додаток ще й отримала гармонію тіла розуму й душі. Йога з релігією не пов’язана, бо ваше віросповідання не має значення. Ці техніки працюють не залежно від того вірите ви в Бога, чи ні. Йога сповідує «принцип ненасильства», це означає не лише не вбивати, але й не завдавати шкоди будь-яким живим істотам, тому якщо ви дійсно хочете займатися йогою, а не гімнастикою чи акробатикою, то варто бути вегетаріанцем. Йога це спосіб мого життя, це відчуття єдності з усім світом та щоденна робота для покращення існування рослин, тварин та людей.
Черкащани розповіли, навіщо займатися йогою (ОПИТУВАННЯ)Тетяна Шульдішова, інструктор із йоги за системою «Йога в повсякденному житті»

Я займаюсь йогою вже 12 років. Особисто для мене йога – це спосіб життя, це те, що практикуєш 24 години на добу, а не лише ті асани (вправи), які виконуєш час від часу в йога-класі чи вдома. Справжній йог у житті дотримується ось таких правил: не нашкодити ні собі, ні іншим, притримуватись істини, говорити правду, але з любов’ю, не красти (не тільки матеріальних речей, але і духовних, наприклад чужих знань), вести чисте життя, бути задоволеним (внутрішньо спокійним) та мати самодисципліну.
Уперше прийшла на заняття за рекомендацією лікаря, тому що мала деякі проблеми зі спиною, які неможливо було вирішити медикаментозно. Він направив мене на заняття за системою «Йога в повсякденному житті». Дуже вдячна лікарю, по-перше, за те, що мої проблеми зникли після другого-третього заняття, по-друге, тому що я відразу потрапила на заняття саме за цією системою. Система «Йога в повсякденному житті» складається із 8-ми рівнів складності, починаючи з найлегших вправ – вправ на розтяжку та релаксації, які поступово з кожним рівнем ускладняються, має цілісний підхід до людини. Кожна вправа (асана) з восьми ступенів була розроблена за погодженням із лікарями та фізіотерапевтами з дотриманням запобіжних заходів, тому її можна практикувати самостійно вдома. Проте краще за все починати практикувати з досвідченим інструктором, який допоможе вам розібратись із правильним виконанням асан, розкаже про користь кожної та попередить про протипоказання, навчить правильно дихати та розслаблюватись.
Якщо ви будете регулярно практикувати йогу за системою «Йога в повсякденному житті», то гнучкість вашого хребта значно покращиться, суглоби стануть більш рухливими, м’язи розслабленими, тонізованими і отримують велику кількість крові, стимулюється і регулюється активність органів та залоз, стимулюється лімфатична система та метаболізм, зміцниться імунна система, нормалізується та стабілізується циркуляція крові та артеріальний тиск, заспокоїться і зміцниться нервова система, а ваша шкіра стане чистою і свіжою. Окрім звичайних занять (1–8 комплекс) ми проводимо спеціальні заняття для людей з певними проблемами зі здоров’ям.
Чомусь часто люди побоюються приходити на йогу саме через те, що думають що тут хтось їм буде нав’язувати якусь іншу невідому релігію, або ж змусить змінити свою. Хочу сказати, що це зовсім не так. Йога покликана зробити людини здоровою, щасливою та сприяти її духовному розвитку. Коли виникла йога, то ще ніякої релігії не існувало. Йога не говорить ні про яку релігію.
Особисто завдання – стати вегетаріанцем перед собою не ставила. Все відбулось органічно і досить швидко. Я позаймалась йогою приблизно 3 місяці, а потім мені запропонували поїхати на семінар до Чехії. Семінар відбувався влітку в прекрасному місці – це чудовий середньовічний замок з великою територією, красивим парком, фруктовим садом, ставком. Ми займалися асанами на свіжому повітрі, часто ходили на прогулянки в ліс, який знаходився зовсім поруч, слухали лекції на різноманітні теми (включаючи і здорове харчування) і нас протягом двох тижнів годували вегетаріанською їжею. За цей час я вирішила стати вегетаріанкою і приїхавши додому всім про це повідомила.
Моя порада: якщо ви теж хочете перейти на вегетаріанську дієту, то важливо буде підібрати їжу дуже збалансовано. Наприклад, вживати більше горіхів, квасолі, гороху, сої, сочевиці, нуту тощо. І краще за все переходити на вегетаріанство літом, коли досить багатий вибір фруктів та овочів.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода