СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Новини » Сільське господарство

Роздрукувати        Друкована версія

Чигиринщина потерпає від погодних аномалій

Дата: 25-06-2018, 13:01.

Чигиринщина потерпає від погодних аномалій Із випаданням дощів, підвищенням температури вночі та відносної вологості повітря, агрометеорологічна ситуація в області змінилась. Здебільшого вона покращилась, в районах південного сходу області, де дощу випало обмаль – лише пом’якшилась. Інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Так, на більшості площ рясні дощі сприятливо вплинули на вже сформований врожай та дещо скоротили площу із засухою, що розпочалася у попередній декаді на півдні та сході області від 30 % до 25 %. При цьому, якщо вона припинилась на північному сході та південному заході області, навпаки поглибилась на південному сході.
При цьому, якщо в Україні найбільше страждають Запорізька область і деякі райони Херсонської, на Черкащині – Чигиринщина. Саме ця частина області відчутно різниться від решти площ території області, як за кількістю опадів, яка є найменшою, так і по кількості днів із посушливими явищами, яка є найбільшою. Так, опадів з початку вегетаційного періоду там випало в 2-3 рази менше від решти площ, з початку літа – в 2-5 раз менше. Та й днів зі спекою +30° і вище там найбільше - 6, що вдвічі більше норми та при тому, що в окремих районах такої високої температури ще не було. Як наслідок надмірностей – дуже сильна засуха. Вологозапаси ґрунту там практично вичерпані під ранніми хлібами, а під пізніми (кукурудзою, соняшником) знизились до недостатніх значень. І навіть 10 мм дощу, який випав у Чигирині вчора, суттєво не покращив ситуацію.
Тому, у ранніх зернових можлива підвищена щуплість зерна, у пізніх, в яких розпочався критичний період розвитку до вологи, спостерігається денне в’янення рослин, слабкий приріст вегетативної маси, а все це передумови для зниження врожаю.
Навпаки, на окремих площах північного сходу, де спостерігалися локальні сильні дощі, а загальна кількість опадів з початку колосіння озимих хлібів вже перевищила 100 мм, створилися умови для «стікання» зерна.
За таких умов на рекордний вже сформований врожай ранніх хлібів в області розраховувати не слід, проте він очікується в межах середнього за останні 5 років.

Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
Нестандартна бабуся ...
Валерія Тімергаліна, RSS
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS