СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Місячний календар городніх робіт на липень

Дата: 8-07-2018, 10:27.

Місячний календар городніх робіт на липень 5–7 липня. Сприятливими ці дні вважаються для поливу, підгодівлі і щеплення рослин. Дозволяється посів зелених культур, обробка саду від шкідників, розпушування, прополка і стрижка газону. 5 липня – Євсіїв день. Мерехтливий місяць і денний дощ – вісники гарного хлібного врожаю.
6 липня – День Горпини Купальниці, сіяли ріпку і примовляли: «Матінка-ріпка, уроди міцна, ні рідка, ні густа – до великого посту».
7 липня – Івана Купала. Сприятливий день для заготовки цілющих трав. Всіяне зорями небо в цю ніч знаменувало хороший грибний урожай, а рясні роси – огірковий.
8 – останній день перед повним Місяцем. Рекомендується зайнятися кореневими і позакореневими підгодівлями, обробкою саду від шкідників, заготівлею живців, посівом зелених культур. Прищіпку і обрізання рослин краще не проводити.
9 – Повний Місяць. У день повного Місяця слід відмовитися від більшості агротехнічних заходів. Особливо це стосується посіву, пересадки культурних рослин, обрізки, прищіпки, поливу та щеплення. Присвятіть цей день розпушуванню і проріджуванню сходів.
10–12. Протягом цього періоду прибирають коренеплоди і ранню картоплю, обприскують квіти від шкідників і хвороб, розпушують ґрунт і проріджують сходи, а також викопують квіткові цибулини і заготовлюють насіння. Несприятливими є ці дні для посіву, поливу, підгодівлі і посадки культур. 12 липня в народі говорили: «На святого Петра дощ – урожай поганй, два дощі – хороший, три – багатий».
13, 14. Ці дні сприятливі для розпушування ґрунту, поливу, закладки компосту і посіву коренеплідних культур. Можна продовжувати заготовлювати живці для щеплень і прищипувати рослини. Обробку від шкідників і обрізку перенесіть на інший день. 14 липня в день Кузьми і Дем’яна збирають аґрус, починається сінокіс.
15, 16. В середині липня продовжуємо збір насіння, проводимо розпушування і проріджування сходів, збираємо достиглі плоди і обробляємо культури від шкідників і хвороб, займаємося посівом багаторічної цибулі. Пікірувати, пересаджувати, підгодовувати і поливати культури в саду і городі не варто. За народним календарем 16 липня на Стожари (день Мокія і Демида) продовжували сінокіс, збирали мак, але серйозних справ на полі не починали. Якщо цього дня багато комарів і мошки, вважалося, що наступного тижня буде хороша погода.

Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
Нестандартна бабуся ...
Валерія Тімергаліна, RSS
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS