СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Погода на Черкащині сприяє ранньому початку жнив

Дата: 7-07-2018, 16:00.

Погода на Черкащині сприяє ранньому початку жнив Характерною особливістю цьогорічного літа є значні коливання температури та періодичні дощі, які розподіляються дуже нерівномірно. Повідомляють в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

А характерною особливістю вегетаційного періоду – значна теплозабезпеченість. Саме така погода – зміна спеки на прохолоду, сухої на дощову, хоч і сприяє активному розвитку шкідників та хвороб на сільгоспкультурах, одночасно створює цілком задовільні умови для формування майбутньої урожайності. А значна кількість накопиченого тепла – передчасному дозріванню всіх культур, що необхідно враховувати при підготовці техніки для збирання.

Це й підтверджують перші жнива, які розпочались в області з 26 червня, замість середини липня та намолоти зерна ранніх хлібів з врожайністю хоч і не рекордною, проте на 20 % вищою від торішньої.

Після дощів 2-ї половини червня та відсутності тривалої спеки, покращився потенціал і у кукурудзи та соняшника, у яких значно збільшилась висота і вегетативна маса та на 1-2 тижні раніше звичайного розпочалось цвітіння.

При цьому, через надто нерівномірний розподіл опадів, ґрунтова засуха в області не припинилася і під ранніми хлібами із південного сходу поширилась на частину площ центральних районів та на сьогодні, як і в Україні, займає четверту частину території.
В окремих районах південного сходу, де опадів з початку вегетаційного періоду випало найменше, до незадовільних значень знизились вологозапаси грунту і під пізніми культурами. Тож, у разі нестачі опадів у 2-й половині літа, як і попередньому році, на цих площах виникнуть проблеми, не тільки з врожайністю пізніх, а й з підготовкою площ та сівбою озимого ріпаку.

За прогнозом синоптиків, у найближчі 10 днів короткочасні дощі хоч місцями і заважатимуть збиранню врожаю, проте для припинення засухи їх кількості буде
недостатньо.


Теги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
Нестандартна бабуся ...
Валерія Тімергаліна, RSS
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS