У Кременчуцькому водосховищі – високі концентрації марганцю

Дата: 10-07-2018, 21:30

У Кременчуцькому водосховищі – високі концентрації марганцю
Результати моніторингу якості поверхневої води кременчуцького водосховища, що провела лабораторія гідрометеослужби з квітня по червень 2018 року, зафіксували високі показники марганцю. Про це «Нова Доба» дізналася із прес-служби Черкаського обласного гідрометцентру.

У водоймі 6 км нижче м. Черкаси (500 метрів нижче скидів пат «азот») концентрації мангану (марганцю), що перевищували гдк у 15 разів. У порівнянні з фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації мангану у створі нижче міста збільшились у 2,4 рази.

Результати спостережень другого кварталу 2018 року показують також, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю, хромом шестивалентним та фенолами до 6 гдк, цинком до 8 гдк.

Окрім цього, із-за інтенсивного розмноження водоростей вода в окремих місцях набула зеленого кольору і стала непридатною для купання відпочиваючих.

Застерігаємо, що синьо-зелені водорості виділяють токсини, небезпечні для здоров’я людини, особливо дітей, може розвиватись алергія та кон’юнктивіт.

Отже, причиною забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області є промислові та комунальні скиди в річку. А результатом такого забруднення у 2018 році стало раннє інтенсивне розмноження синьо-зелених водоростей і відповідно погіршення якості природної води, в окремих місцях не придатної для купання.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода