КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Культура. Освіта, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Студенти-історики ЧДТУ знайшли численні артефакти

Дата: 11-07-2018, 22:32.

Студенти-історики ЧДТУ знайшли численні артефакти На Чигиринщині тривають двотижневі археологічні розкопки Молюхового Бугра студентами-істориками Черкаського державного технологічного університету, під керівництвом відомого археолога України Тетяни Нераденко. Про це «Нова Доба» дізналася із прес-служби ЧДТУ.

Майбутні музеєзнавці та експерти культурно-історичних цінностей ЧДТУ разом із завідувачем кафедри історії України та суспільних дисциплін Іриною Стадник, в межах двотижневої практики досліджують давній могильник та поселення, яке було заселено з другої половини V до початку другої чверті III тисячоліття до н.е.

Ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор та проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ Валентин Лазуренко відвідали студентів на розкопках, познайомились із цікавими знахідками, привезли смаколиків.

Черкаські археологи розкопали численні фрагменти кераміки доби неоліту та енеоліту, знаряддя праці з кремнію, зокрема крем’яний серп, та багато кісток тварин. Завдяки археологічним знахідкам студенти склали комплексне уявлення про побут та харчування давніх людей.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Молю́хів Буго́р – відома археологічна пам'ятка України і Східної Європи доби неоліту (др. пол.V – пер. пол. IV тис. до н. е.) та енеоліту (др. пол. IV – пер. пол. ІІІ тис. до н. е.). Поселення розташоване на давній піщаній дюні в заплаві Тясмину на північ від села Новоселиця Чигиринського району Черкаської області.

Теги: черкаси, черкаська область, ЧДТУ, археологи, розкопки, артефакти, Тетяна Нераденко, студенти-історики


Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS
Якість наших душ ...
Анна Сакун, RSS
Як місто не спало ...
Анна Сакун, RSS
Чужі люди ...
Анна Сакун, RSS