На Черкащині з'явилася лісова криниця

Дата: 12-07-2018, 14:24

На Черкащині з'явилася лісова криниця
У Корсунь-Шевченківському лісгоспі нещодавно завершили облаштування Казберової криниці. Знаходиться ця пам’ятки природи місцевого значення у Квітчанському лісництві (квартал 32, виділ 15) і має досить давню історію, яка передається із покоління в покоління. Про це «Новій Добі» стало відомо з прес-служби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За переказами місцевих, лісове джерело добре знали козаки і набирали з собою в походи цієї доброї води. Згідно спогадів краєзнавця Михайла Масла, джерело знаходиться у Квітчанському лісі, поблизу Дідової гори. З-під гори тече холодна смачна вода, витікає вона з дубового зрубу, так званої Казберової криниці, і дає початок річці Листвині (Листвинці). А дістала свою назву криниця від прізвища управителя Квітчанської гуральні.

– Щороку лісівники Черкащини проводять значний об’єм робіт із упорядкування гідрологічних об’єктів на території держлісфонду, Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криниць – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад. На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й має свою давню історію, то наш безпосередній обов’язок взяти кожний такий об’єкт під особисту охорону, – наголосив головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко.

– Провели повну реконструкцію об’єкту – обновили саму криницю, вимурували до неї зручний підхід, упорядкували прилеглу територію, відремонтували дорогу, встановили інформаційний стенд, збудували альтанку. Тепер тут повноцінний рекреаційний пункт – тож є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі, – зазначив директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.

За словами Петра Гоголюка, що безпосередньо керував проектом упорядкування джерела, Казберову криницю минулого місяця освятили, а вода з неї була здана до лабораторії. Клінічні дослідження води показали її відмінний склад, відсутність будь-яких шкідливих домішок. Навіть спеціалісти зазначили, що зразки такої якісної води, за усіма санітарно-хімічними показниками, протягом останнього десятиліття до лабораторії не надходили.

Тож не дивно, що наразі у Казберової криниці з’явилися численні відвідувачі. Місцева громада вдячна корсунь-шевченківським лісівникам за проведену роботу, адже кришталево чиста джерельна вода приносить насолоду та задоволення усім, хто має змогу там побувати й відчути на смак цей безцінний дар природи.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода