Новина із категорії: Юлія Вовкодав, RSS

Роздрукувати        Друкована версія
Я не люблю критичні лікарняні замальовки, бо на лікарів мені завжди щастило і сама я в минулому − медичний працівник. Але кілька днів тому мене вкусила комаха. Я не бачила яка, і не бачила як, бо вкусила мене та істота − в шию. Я навіть не чула коли. Здогадалася про халепу лише після того, як нагнало набряк величиною з половинку курячого яйця. Та й це б не біда, аби наступного дня я не прокинулася б із запаленими лімфатичними вузлами в районі потилиці, прямо над укусом. Маючи медичну освіту і Гугл впоміч, що на запит «укус комахи, збільшення лімфатичних вузлів» видав жахачку у вигляді менінгіту і енцефаліту, я зрозуміла, що треба йти до інфекціоніста.
Але медичнореформні нововведення передбачали звернутися спочатку до сімейного лікаря. Так як лікар, з якою я заключила декларацію, була у відпустці, мене записали до іншої. Вистоявши чергу, я до неї потрапила і отримала направлення до інфекціоніста. Але тут виявилося, що в поліклініці спеціаліста з інфекційних захворювань скоротили, і треба було їхати на інший кінець міста, в першу поліклініку. Але тут-таки виявилося, що в першій поліклініці вільних місць в запису вже немає, і мене направили в міську інфекційку. Лікарка і медсестра щиро перейнялися халепою, що зі мною сталася, вони підбадьорювали, згадували кусючих комах з власного досвіду і віддаючи направлення нагадали:

Про кусючих комах, благодійні внески, і гроші, які ходять за пацієнтом


- Тільки ж сходіть сьогодні, бо це ж голова…
Направду дуже не хотілося кудись їхати, на вулиці було спекотно і шия почала боліти ще жорсткіше. Але згадавши жахачки з Гуглу, я таки поїхала.
- На що скаржитесь? – лікар інфекціоніст була молода, але сувора.
- Укус комахи і запалення лімфатичних вузлів, − я напевно виглядала занадто здоровою і бадьорою. Вона подивилася на мене, як на дивачку, тож для вагомості я додала, − на потилиці.
- ?
- Виключіть, будь ласка, менінгіт, енцефаліт і хворобу Лайма, і я піду.
- Ви заключали декларацію з сімейним лікарем? – раптова зміна теми і я на мить запнулася:
- Так.
- А хто дасть мені гарантію, що цей лікар, який вам виписав направлення, з вами заключив декларацію? І хто мені дасть гарантію про те, що у вас взагалі є декларація?
- Це правда, я заключила декларацію не з тим лікарем, яка мені дала направлення. Моя лікарка у відпустці.
- Давайте вашу картку.
- Мені сказали здати її в реєстратуру поліклініки.
- А код від вашої електронної картки у вас є?
- ?
- Ну звісно немає. Знаєте − не дивуйтеся. Так усі приходять. Знову буду дзвонити головному лікарю. Набридло вже. Чому не в першу?
- Не було запису. А у мене ж лімфовузли… на голові…
- Ясно. Але щоб ви розуміли у нас консультація лікаря платна.
- Добре.
- Бо нам ще жодної копійки ні за ким не перерахували.
- Добре.
- Ця медична реформа… Гроші ходять за пацієнтом… Електронні картки… У нас навіть комп’ютера немає.
- Я бачу, − якщо чесно, я навіть не надіялася, що прийом лікаря тут може бути безкоштовним, адже ще в передпокої побачила об’яву, щось на кшталт «ми вдячні вам за благодійний внесок».
- Ви будете платити?
- Звісно, − мені стало навіть якось смішно. Знаєте, такий собі сміх крізь сльози. Ця жінка ніби не розуміла, що у мене просто немає вибору. Чи може вона звикла, що пацієнти зазвичай обурюються. Цікаво, а чи можливо таке, що у людини, хворої на інфекційну хворобу, немає коштів, і їй відмовляють в консультації? Хочеться вірити, що ні.
Отже, мені все ж надали медичну допомогу. Все як годиться: огляд, опитування, діагностування і навіть виписали ліки: протиалергійні і антибіотики. Я заплатила кошти і поставила підпис на папірці з реквізитами, на якому було написано «благодійна допомога».
На автоматі я хотіла забрати його разом з іншими папірцями.
- Ні, це залишається у нас, − повідомила медсестра, буду йти додому зайду в банк, заплачу. А то б вам зараз самим прийшлося бігати.
- Дякую, − я реально була вдячна цій людині, що мені не треба буде зараз ще бігати. І рада, що у мене не менінгіт і не енцефаліт, а від іншої халепи мені призначили ліки.

Отже, друзі, по-перше, якщо не дай Боже вам знадобиться медична допомога, звертаючись до будь-якого лікаря завжди майте при собі декларацію, яку ви заключили з сімейним лікарем.
По-друге: ніколи не завадить знати код до своєї електронної медичної картки.
По-третє: у лікаря, до якого ви звернулися, може не бути компа, тож майте при собі кошти.
І останнє: коли доведеться платити і ставити підпис на папірці з написом «благодійна допомога» − не нервуйте, бо, як кажуть, всі хвороби від нервів. А якщо серйозно, хочеться вірити, що це просто перехідний період в галузі охорони здоров’я.
У мене все.
P.S.: Не хворійте і стережіться кліщів. Вони є носіями небезпечних інфекцій…


Теги: черкаси, черкаська область,

Черкаси наживо

Чотири роки тому у цей день загинув полковник Ігор Момот. Тоді вперше з російського боку стріляли по Україні з «Градів». Посмертно йому присвоїли
Місцевий фотограф Олександр Рибалка зробив світлини мешканців дитбудинків, будинків сімейного типу та інтернатів Черкас та області. Автор робіт
Нестандартна бабуся ...
Валерія Тімергаліна, RSS
На безкраїй ниві афоризму… ...
Володимир Даник, RSS
Нічний гість ...
Анна Сакун, RSS
Одна з пісень Висоцького ...
Володимир Даник, RSS
І це теж мине ...
Сніжана Калюжна, RSS